R5 5600X 90 dereceleri gördü

Murat Salmanow

Centipat
Arkadaşlar PC'yi bugün açtım ben toplamadım zaten hazır geldi dünden belli kullandım herhangi bir problem yoktu 3 gündür.
Kullanıyorum neyse bu sabah açmak istedim birden fanlar deli gibi dönmeye başladı sonra GPU değil CPU 70 90 dereceleri gördü.
Bir de sıvı soğutmanın ışığı yanmamıştı ben açtım, sonra kapattım tekrar açtım gene aynı sorundu en son dedim.
Bir 2 3 dk bekliyeyim kapalı tekrar açtığım zaman su sesi geldi sıvı soğutmadan, tahminimce sıvı soğutma aktif olmamıştı.
Ama herhangi bir problem olur mu acaba? Değerler şu an böyle.

Desktop Screenshot 2023.04.16 - 11.48.22.36.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PC'yi bugün açtım ben toplamadım zaten hazır geldi dünden belli kullandım herhangi bir problem yoktu 3 gündür.
Kullanıyorum neyse bu sabah açmak istedim birden fanlar deli gibi dönmeye başladı sonra GPU değil CPU 70 90 dereceleri gördü.
Bir de sıvı soğutmanın ışığı yanmamıştı ben açtım, sonra kapattım tekrar açtım gene aynı sorundu en son dedim.
Bir 2 3 dk bekliyeyim kapalı tekrar açtığım zaman su sesi geldi sıvı soğutmadan, tahminimce sıvı soğutma aktif olmamıştı.

Eki Görüntüle 1742019
32° normal değerler.Bir kere yüksek sıcaklığa çıktı diye bir şey olmaz.Ben eski sattığım sistemde hava akışı olmayıpta stok soğutuculu 3600 işlemciyle 75-90° oynadım hiçbir şey olmadı.

Eki Görüntüle 1742019
Takip et, devamlı böyle olursa sıvı soğutucuyu kontrol et..

32° normal değerler. Bir kere yüksek sıcaklığa çıktı diye bir şey olmaz. Ben eski sattığım sistemde hava akışı olmayıpta stok soğutuculu 3600 işlemciyle 75-90° oynadım hiçbir şey olmadı.

Ben de anlamadım. Kapatıp açtım düzeldi.

Takip et, devamlı böyle olursa sıvı soğutucuyu kontrol et.

Sürekli olmuyor böyle uykuya alınca falan kapatma açmayla uğraştığım zaman oluyor geri kapatıp açınca direkt normal derecelere düşüyor. Boştayken 27 doluyken 40 45 oyundayken 59 Max 63'e çıkıyor

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı