R5 5600X, B450 PLUS GAMING ile Trident Z RGB 3600 MHz uyumlu mu?

Hocam yeni anakart almanıza gerek yok. Ben bizzat Ryzen 5 3600'ü 4.3 GHz de kullanıyorum performansı gayet iyi.

PCI-e 4.0'ın M.2 SSD harici hiçbir espirisi yok. Sağdan soldan duyma boş bilgilerle insanın aklını karıştırma.

İşlemciler ekran kartları hepsi PCI-e 4.0 geçiyor artık. Ne kafa karıştırması. Adam 5600X diyor PCI-e 4.0 işlemci. Gelmiş sadece SSD diosun.

bende öyle düşündüm ama yanlış mı düşündüm diye düşündüm bir ara,Ayrıyetten bir şey sormak istiyorum anakartın kutusunun üstünde ryzen 3.nesil işlemciler ile birlikte 4400 mhz ram desteği diyor benım ryzen 5 5600x işlemcim var bununla ben 3600 mhz de kullanamaz mıyım ?
3. nesil derken Zen 3 diyorsa 4400Mhz kullanırsın. 3000 serisi olsa yine kullanırsın, BIOS güncellemesi getirdiler zaten.
benım bılgısayarım 9 ile 11 sanıye arasında acılıyor hıc gec acılma sorunu yasamadım
B450 Gamıng Plus anakartı mi kullanıyorsunuz?

3. nesil derken Zen 3 diyorsa 4400MHz kullanırsın. 3000 serisi olsa yine kullanırsın, BIOS güncellemesi getirdiler zaten.

B450 GAMING Plus anakartı mi kullanıyorsunuz?

Evetasus tuf B450 PLUS GAMING kullanıyorum aklım karıştı vallahi en son bios güncellemesi yaptım ama kac mhz de kullanabılırım acaba onu karamsar bır sekılde dusunuyorum 3600 alıcam ama 3200 de kullanmak ıstemem yanı

Evetasus tuf B450 PLUS GAMING kullanıyorum aklım karıştı vallahi en son bios güncellemesi yaptım ama kac mhz de kullanabılırım acaba onu karamsar bır sekılde dusunuyorum 3600 alıcam ama 3200 de kullanmak ıstemem yanı
Hayır XMP açarsanız kullanırsınız.
Hocam sizin dediğiniz model MSI, arkadaştaki TUF.
Evet, karıştırmışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı