R5 5600X boşta 55 derece yük altında ise 60 derece oluyor

Gürtan

Femtopat
Daha fazla  
2 hafta önce R5 5600X ASUS ROG STRIX RX 6750 xtli bir sistem topladım ve Gamepower skadili bir sıvı soğutması var. 2 gün önce sabit 30 35 yükte Max 40 43 derece gören işlemci şu anda boşta 55 yük altında 60 derece çalışıyor. Nedenini yazarsanız sevinirim.

Öncelikle 5600x gibi bir işlemcinin gamepower gibi bir sıvı soğutma ile yük altında 40 43 derece olması imkansıza yakın. Bir yanlışın var. Yük altında şuan aldığını söylediğin 60 derece çok iyi değer. Boşta 55 olması sıkıntı gözüküyor sadece , fan ayarlarıyla falan oynadın mı ? Birde ısı değerlerine hangi program ile bakıyorsun ?

Öncelikle 5600X gibi bir işlemcinin Gamepower gibi bir sıvı soğutma ile yük altında 40 43 derece olması imkansıza yakın. Bir yanlışın var. Yük altında şu an aldığını söylediğin 60 derece çok iyi değer. Boşta 55 olması sıkıntı gözüküyor sadece, fan ayarlarıyla falan oynadın mı? Bir de sıcaklık değerlerine hangi program ile bakıyorsun?

MSI Afterburner ve ASUS Armoury Crate ile bakıyorum fan ayarlarını değiştirdim tam hızda çalıştırıyorum.

İlgin için teşekkür ederim ve yardımın için bir sorum daha olacak ROG STRIX 6750XT boşta 30 yük altında 35 alıyorum çok düşük geldi sorun çıkarmaz değil mi?

Hocam sıcaklık değerinin düşük olması neden sıkıntı olsun da verdiğiniz değerler çok ilginç , yük altında 35 derecede çalışmaz bir ekran kartı. İcat edilmedi yani öyle bir soğutma. Yük altından kastın nedir ?

Hocam sıcaklık değerinin düşük olması neden sıkıntı olsun da verdiğiniz değerler çok ilginç, yük altında 35 derecede çalışmaz bir ekran kartı. İcat edilmedi yani öyle bir soğutma. Yük altından kastın nedir?

Fortnite Valorant CS Modern Warfare 2 gibi oyunlarda alıyorum o değerleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı