R5 5600X boşta 74 dereceyi görüyor!

Neolumite

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Anakart
asus a520
R5 5600X boşta 74 dereceyi görüyor. Oyunlarda ise daha çok ısınıyor. Kasa içi havalandırmada bir sıkıntı yok ama nedense işlemcim 62-74 sürekli gidip geliyor. Nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim?

Hocam gelişen teknoloji ile birlikte yeni işlemciler ısınıyor ve stok soğutucular yetersiz kalıyor. Güzel bir stok soğutucu ve macun ile 40 derecelere rahatça düşürebilirsiniz.

İşlemcinize herhangi bir hız aşırtma yaptınız mı? A520 anakartlarda olmuyor diye biliyorum ancak Ryzen Master'dan ayar yaptınız mı ya da BIOS'tan?

Bende de son zamanlarda böyle bir problem var, anakartı servise vereceğim. Eğer anakart geldiğinde sorun hala devam ediyorsa Core Performance Boost özelliğini kapalı kullanmak zorunda kalacağım.

Öncelikle termal macun değişti mi ne marka kullanıldı soğutucu nedir ?

Termal macun eski ise kaliteli bir macun ile yenileyin. Soğutucuyu temizleyin.

R5 5600X boşta 74 dereceyi görüyor. Oyunlarda ise daha çok ısınıyor. Kasa içi havalandırmada bir sıkıntı yok ama nedense işlemcim 62-74 sürekli gidip geliyor. Nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim?

Hocam aynı sorunu yaşıyordum 5600X işlemcim ile. Fakat bu soğutucuyu aldım indirimde şu an 1.100 TL'ye Corsair sıvı soğutma almak kolay değil :).bence tükenmeden alın. Boşta 28 derece oyun içinde ise 50 56 arası geziyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı