R5 5600X Gigabye 3070 sistem nasıldır?

leche

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Uzun yıllardır bilgisayar dünyasından uzak kaldım. Yakın zamanda kendime üst segment bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bu konuda iki sorum olacak ama öncelikle düşündüğüm sistemin özelliklerini yazayım.

-MSI B450 Tomahawk Max anakart.
-AMD Ryzen 5 5600X işlemci.
-Gigabye GeForce 3070 8 GB ekran kartı.
- G.Skill Ripjaws 32 GB 3200MHz RAM.
-1 TB Samsung 980 Pro NVMe SSD M.2

Bu özellikler ile ilgili innceleme yaptığımda darboğaz konusunda sıkıntı olabileceği konusunda bir uyarı ile karşılaşmadım.

-İlk sorum genel olarak sistem hakkındaki düşünceleriniz olacak.
-İkincisi ise anakart...B450 anakart tercih ettim. Ağır overclock vs yapma niyetim yok bu sebeple X570 vs dşünmedim fiyat sebebi ile. Fakat tercih ettiğim anakart B450 alanında üst segment bir kart. Bu sebeple bu anakart ile bir sorun yaşayıp yaşamayacağım konusunda fikrinizi almak istedim.

Teşekkürler.

Şimdi o anakart gen3 SSD destekliyor. 980 Pro gen 4. Tam hızlarında kullanamazsın, ayrıca render tarzı işlerler uğraşmayacaksan 980 Pro daha doğrusu gen4 gereksiz.
Tomahawk yerine B550-A Pro alın.
O RAM'ler yerine Ballistix alınabilir. 32 GB RAM kullanmak istediğinizi render gibi işlere bağlıyorum. Oyun içinse şu an gereksiz 16 yeter.
Ve son olarak şu an ne kadar tutuyor orası bilmiyorum ama hazır sistemlere bakmanı öneririm. Daha uyguna gelebilir.

Bütçeniz ne kadar hocam bu zamanda tek tek alınmaz.

Hocam tek tek almamın sebebi ekran kartı, işlemci ve ram i yurt dışından alacak olmam.Çok iyi indirim alma imkanım var.Bu sebeple fiyatı günümüz piyasasına göre çok uyguna gelecek.Hepsini buradan almak durumu olmayacak.Öyle olsaydı tek tek toplamazdım.Çok yüksek fiyatlara çıkardı dediğiniz gibi.

Şimdi o anakart gen3 SSD destekliyor. 980 Pro gen 4. Tam hızlarında kullanamazsın, ayrıca render tarzı işlerler uğraşmayacaksan 980 Pro daha doğrusu gen4 gereksiz.
Tomahawk yerine B550-A Pro alın.
O RAM'ler yerine Ballistix alınabilir. 32 GB RAM kullanmak istediğinizi render gibi işlere bağlıyorum. Oyun içinse şu an gereksiz 16 yeter.
Ve son olarak şu an ne kadar tutuyor orası bilmiyorum ama hazır sistemlere bakmanı öneririm. Daha uyguna gelebilir.

Teşekkür ederim bunu göz önünde bulunduracağım.32 gb ram istememin sebebi rendering değil.Flight simulator kullanıyorum fazlaca eklentisi var ve 32gb ram benim için ideal olacak.Eklentiler ile ciddi kaynak tüketen bir hale geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı