R5 5600X hazır sistem seçimi

Arkadaşın attığı MANTIS - 6800 sistemi tavsiye ederim. Soğutucu alana kadar stok fanla kullanın, paranız olduğu zaman soğutucu da alırsınız.

Evet, oluyor. 3060Ti çok daha iyi bir kart 3060'dan.
Mantıs de ama ssd 1 tb değil ve amd Ryzen 5 5600 takılı x olanından değil onları düzelttiği m'de çok aetıyo parası ki soğutmasınıda eklediğimizde en az 25 ı görüyo

Mantıs de ama ssd 1 tb değil ve amd Ryzen 5 5600 takılı x olanından değil onları düzelttiği m'de çok aetıyo parası ki soğutmasınıda eklediğimizde en az 25 ı görüyo
Dostum bunlar sonradan ekleyebileceğin şeyler. Yalnız ekran kartını bir iki gömlek alt alırsan sonrasında yükseltmen daha zor. Fiyat olarak daha pahalı bir kalem bir kere. Hem MANTIS kasadaki ekran kartı modeli olan ASUS ROG üst düzey bir model. Genel parça kalitesi de gayet iyi.

Depolama sıkıntı olursa 480 GB - 500 GB SATA bir SSD bile işini görür. Soğutucu da sonra alırsın, yok illa şimdi alayım dersen kule tipi bir soğutucu yeterli olur. İkisini 1300-1400 civarına alabilirsin, 25'i bulmaz böylece.

Bu arada 5600X yapmana gerek de yok, oyunlarda 5600 ile 5600X arasında çok ufak bir fark var. Ona vereceğin para ile başka yükseltmeler yaparsın.

Son düzenleme:
Reis onu bende gördüm ama soğutucu flan eklediğim de bütçemi geçiyor bayağı.

3060 Ti yerine ne önerirsiniz?

Aynen soğutucu flan ekledim şad değiştirdim.

3060 Ti ile 3060 arası çok fark oluyor mu pek bilmiyorum da.

Hocam depolamayı ve soğutmayı sonradan eklersiniz ama ekran kartı değiştirmek kadar zor olmaz, zaten oradan eklerseniz kazım oluyor ama gene de ucuz olsun derseniz buna bakın.

Mantıs de ama SSD 1 TB değil ve AMD Ryzen 5 5600 takılı X olanından değil onları düzelttiği M'de çok aetıyor parası ki soğutmasınıda eklediğimizde en az 25'ı görüyor.

Zaten SSD 1000 TL civarına bulunur 500GB soğutmaysa ayrı kule tipi alırsınız sıvı soğutma gereksiz.

Sinerji koi olanı yakın arkadaşım satın aldı ve dün geldi. Koi'de kasayı ve SSD'yi değiştirmişler ve fiyat daha da artmış. Öncekinde Deep cool CG540 kasa ve MLD 480 GB M.2 SSD vardı ve arkadaşım 17 bin TL'ye aldı. Fiyatı çok yükselmiş nedense. Bu arada listedeki en iyi sistem o.

Sanırım siz özelleştirme yapmışsınız, pardon görmedim.

Peki kral değişiklikler iyi değil mi boş halini almaktansa böyle almam bana mantıklı geldi.

Hocam depolamayı ve soğutmayı sonradan eklersiniz ama ekran kartı değiştirmek kadar zor olmaz, zaten oradan eklerseniz kazım oluyor ama gene de ucuz olsun derseniz buna bakın.

Zaten SSD 1000 TL civarına bulunur 500GB soğutmaysa ayrı kule tipi alırsınız sıvı soğutma gereksiz.

Reis ben ekran kartlarından hiç anlamıyorum 3060 Ti iyi değil mi senin attığın sistemlerden.

Arkadaşın attığı MANTIS - 6800 sistemi tavsiye ederim. Soğutucu alana kadar stok fanla kullanın, paranız olduğu zaman soğutucu da alırsınız.

Evet, oluyor. 3060Ti çok daha iyi bir kart 3060'dan.
Hocam, şu sisteme bi bakın nasıl bilmiyorum ama

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, şu sisteme bir bakın nasıl bilmiyorum ama

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fiyatına göre güzel 15k’ya alabilirseniz alın.

Hocam, şu sisteme bi bakın nasıl bilmiyorum ama

Fiyatına göre gayet güzel sistem ama stokta kalmamış maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı