R5 5600X için 1000 TL için işlemci soğutucu önerisi

Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 5600X için işlemci soğutucu alacağım fakat hangisini alacağıma karar veremedim. 3 seçenek arasında kaldım:
Dediğim gibi bu üçü arasında kaldım. Aradaki fiyat farkına değer mi? Uzun yıllar kullanmak istiyorum ve kaliteli bir şey istiyorum. Sizce hangisi alınmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fuma 2 ve SE-234 bazı 240mm'lik sıvı soğutmalara yakın performans sağlıyorlar, bizzat kendim SE-234 kullanıyorum ve memnunum. Fakat Fuma 2 bir tık daha iyi olacaktır 5600X için.

Fuma 2 en performanslıları, SE 234 ortanca (hem estetik hem de performanslı), SE 224 XT de F/P olan ama kırmızı model daha iyi olur fiyat açısından.

5600X için SE 224 XT yeter, kasanızın yükseklik desteğine bakın bu arada ezbere almayın.

Ben bu işlemci soğutucuları ileride bilgisayarımı yenilersem kullanabilir miyim? Veya hangisini kullanabilirim hangisini kullanamam?

Ben bu işlemci soğutucuları ileride bilgisayarımı yenilersem kullanabilir miyim? Veya hangisini kullanabilirim hangisini kullanamam?

Hangi işlemciye geçeceğinize bağlı, SE 224 XT 12600K gibi işlemcileri de tutabilir.
Almışken tek ve sağlam alma fikriniz varsa Fuma 2 alın.

Aradaki 400 TL'ye değer mi sizce? Arada kaldım fakat Fuma 2 alacağım galiba.

Dediğim gibi hangi işlemcilere geçeceğinize bağlı, maksimum 12700K alacağınızı varsayarsak oyunlarda yine tutabilir SE 224 XT. Yük altında işlemci çok güç çekerken zorlanır.
Ha performans olarak değer, kullanım olarak değer mi size kalmış.

Geri
Yukarı