R5 5600X için 240mm sıvı soğutucu önerisi

Merhaba, yeni aldığım sistemdeki işlemcim için sıvı soğutma almak istiyorum. CS:GO oynarken veya diğer oyunlardayken 85 dereceyi görüyor, malûm önümüz yaz olduğu için (Diyarbakır'dayım) soğutucu almak şart oldu. Almışken de sıvı almak istiyorum. Aklımda.

Bu model var, fiyat bandı yaklaşık 2100-2200 civarı bunun. Bütçe aşağı yukarı bu civarlarda ve RGB olması (tercihen ARGB) şart benim için.

Kasa: Corsair iCUE 220t.
Snowman m200 kullanıyorum 60-65 derece.Sadece bir tek battlefield oyununda 75 dereceyi görüyor.Yani kule tipi herhani bir soğutucu işini görür kasan iyi hava alıyorsa.

İncelemeden yorum yazıyorsunuz, inceleme zahmetinin de bulunsanız listede testi yapılan en iyi performansa ve vasat performansa sahip sıvı soğutucuları da görecek, seçim yapabileceksiniz.

İncelemeden yorum yazıyorsunuz, inceleme zahmetinin de bulunsanız listede testi yapılan en iyi performansa ve vasat performansa sahip sıvı soğutucuları da görecek, seçim yapabileceksiniz.
İnceledim, fakat defalarca dediğim gibi ben hava soğutucu *istemiyorum*. İşlemcim soğuk kalsın, kasam güzel ferah görünsün istiyorum. Evet değerler iyi olabilir fakat yaz sıcağında işlemcimin olabildiğince soğuk kalmasını istiyorum.
Ben fa😯zla harcama yapılmasın adına. Özür dilerim.
Estağfurullah hocam

OC ile değerler nedir? Frekans, sıcaklık?
Sürekli farklı farklı değerlerde kullandığım için net bir şey söyleyemiyorum. Mesela şu an UV deneyip 1.1v 4.5 GHz'e kitledim ve oyunlarda 40, CB R20 tam yük testinde 100W çekerken 65 civarı takılıyor. Stok halde güç kilidi 76W iken maksimum 55-56 görüyorum tam yükte.

Merhaba hocam memnun musunuz?
Merhaba, şu sıralar biraz şikayetim var. Aldığım vakit havalar sıcak değildi ve ona rağmen 60-61 dereceleri görüyordu. Şu an 40 derecenin üstünde sıcaklıklar var yaşadığım yerde (Diyarbakır) ve 75 dereveyi gördü geçen gün. Termal macundan olabilir düşüncesiyle Arctic Mx4 sürmeyi düşünüyorum. Eğer sürersem sonuçları yazarım inşallah buraya da. Onun dışında ses sorunu yaşamadım ben.

Merhaba, şu sıralar biraz şikayetim var. Aldığım vakit havalar sıcak değildi ve ona rağmen 60-61 dereceleri görüyordu. Şu an 40 derecenin üstünde sıcaklıklar var yaşadığım yerde (Diyarbakır) ve 75 dereveyi gördü geçen gün. Termal macundan olabilir düşüncesiyle Arctic MX4 sürmeyi düşünüyorum. Eğer sürersem sonuçları yazarım inşallah buraya da. Onun dışında ses sorunu yaşamadım ben.

Macunu sürdükten sonra ki sonuçları bekliyorum çok sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı