R5 5600X için 4.000 TL'ye kadar sıvı soğutma önerisi

FurkanOksuz

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sıvı sogutma almak istiyorum ama karar veremiyorum bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Kasamın üst kısmına çift fanlı sıvı sogutma uymaktadır.

Not: Bütçe 4000 TL'ye kadar olabilir.

Parçalar;
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
E. Kartı: Zotac 3080 Ti.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F
Power: EVGA 750W.
SSD: Samsung EVO 970 Plus M.2
RAM: Fuury 3200 MHz.

Genel olarak topladıgım sistem durumu sizce iyi mi?

Görüşleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Merhaba arkadaşlar, sıvı sogutma almak istiyorum ama karar veremiyorum bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Kasamın üst kısmına çift fanlı sıvı sogutma uymaktadır.

Not: Bütçe 4000 TL'ye kadar olabilir.

Parçalar;
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
E. Kartı: Zotac 3080 Ti.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F
Power: EVGA 750W.
SSD: Samsung EVO 970 Plus M.2
RAM: Fuury 3200 MHz.

Genel olarak topladıgım sistem durumu sizce iyi mi?

Görüşleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Hocam o işlemci için sıvı soğutmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bende 12400F var ve 240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum. İşlemci 60 dereceyi geçmiyor, geçemiyor. Harici bir hava soğutma alabilirsiniz. Ayrıca 3080 Ti ile 5600X darboğaz yapmıyor mu?

Düzgün bi hava soğutma çok rahat başa çıkabilir. Fakat illa sıvı soğutma olacaksa Arctic Liquid Freezer II önerebilirim.
TEŞEKKÜR EDERİM FİKRİN İÇİN LAKİN İLERİYE YÖNELİK İŞLEMCİ DEGİŞİMİNDE İHTİYAC DUYACAGIM VE 2 İŞ YAPMAK İSTEMEDİGİM İÇİN SIVI SOGUTMA İSTİYORUM.

Hocam o işlemci için sıvı soğutmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bende 12400F var ve 240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum. İşlemci 60 dereceyi geçmiyor, geçemiyor. Harici bir hava soğutma alabilirsiniz. Ayrıca 3080 Ti ile 5600X darboğaz yapmıyor mu?
FİKRİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
DARBOGAZ ETMEK KONUSUNA GELİRSEK SİSTEM DEGERLERİ OLARAK PEK FİKİR SAHİBİ DEGİLİM BUNUN İÇİN YÖNLENDİRİLMEM GEREKE BİLİR :)

TEŞEKKÜRLER BUNU DEGERLENDİRECEGİM.

TEŞEKKÜR EDERİM FİKRİN İÇİN LAKİN İLERİYE YÖNELİK İŞLEMCİ DEGİŞİMİNDE İHTİYAC DUYACAGIM VE 2 İŞ YAPMAK İSTEMEDİGİM İÇİN SIVI SOGUTMA İSTİYORUM.

FİKRİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
DARBOGAZ ETMEK KONUSUNA GELİRSEK SİSTEM DEGERLERİ OLARAK PEK FİKİR SAHİBİ DEGİLİM BUNUN İÇİN YÖNLENDİRİLMEM GEREKE BİLİR :)

TEŞEKKÜRLER BUNU DEGERLENDİRECEGİM.
Attığım sıvı soğutma ileriye yönelik ve güçlü işlemcilerde kullanabilirsin. O parayla alabileceğin en iyi çözümlerden biri.

LT720 varken Galahad 240'a 3000 TL üstü para ödemek manasız olur.

Kasaya uymuyorsa LS520 alınır.

LT720 varken Galahad 240'a 3000 TL üstü para ödemek manasız olur.

Kasaya uymuyorsa LS520 alınır.

TEŞEKKÜR EDERİM ÖNERİLERİNİZİ DEGERLENDİRECEGİM.

Hocam bu arada eğer daha sistemi toplamadıysanız R5 5600X'e o kadar para vermeyin, düz 5600 alın. Pek bir fark yok aralarında.
SİSTEMİM TOPLU İŞLEMCİM DAHA ÖNCEDEN MEVCUTTU HAZIR SİSTEMİM TEŞEKKÜR EDERİM

Geri
Yukarı