R5 5600X için 6000 TL sıvı soğutma önerisi

Yanlış anlamada işlemci zaten 4.5k gidip 6klık sıvı soğutma nedir ya akıl var mantık var. Git 1.5kya kadar yukarıda atılan Scythe ninja 5 al. Paran cebine kalsın ekran kartı yükselt işlemci yükselt yazık parana.

Açıkçası stok soğutucu ile taban saat hızıyla kullanırken bile çok ısınıyordu. Corsair 360mm h150i elite capellix aldım 1.700TL verip ve 4.5Ghz hıza çıkarttım boşta 40 derecelerde geziyor ve gayet memnunum 6k vermek çok abartılı.

Ben bütçeyi sorun değil diye o miktarı yazdım sizin gördüğünüz uygun performanslı bir ürün varsa düşünmeden alacağım.

Herhalde en yüksek OC değerlerini yaparak dünya rekoru kırmaya çalışacaksınız :D R5 5600X ısınan bir işlemci değil. Stok fanla kullanmayın, neyle kullanıyorsanız kullanın. Stok fanla aşırı ısınıyor. Gereksiz masrafa girmeyin. Herhangi bir sıvı soğutma yeterli olacaktır. Hatta 6.000TL sıvı soğutmaya vermek yerine, 5600X'i satıp işlemci güncelleyin madem. Bu da bir seçenek :) ama RTX 3060 için gereksiz olur.

Yok ciddn OC hiç açık değil normal ayarlarda çalışıyor fakat 85 derece yüksek gibime geldi. Bir kerede anakart uyarı verince BIOS'tan Boost kapattım.

Geri
Yukarı