R5 5600X için B450M ATX vs mATX

kerem549

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4
İşlemci
Ryzen 5 3600
Arkadaşlar selam, şu anda mevcut olarak kullandığım anakartım mATX MSI B450M-A Pro Max, kendime işlemci olarak R5 5600X almak istiyorum ve işlemciye bakarken işlemciyle birlikte ATX anakart alayım dedim. İncelediğim anakartı da aşağıya bırakıyorum. Fakat özelliklere bakarken mATX de 64 GB RAM desteği sağlıyor ATX de. İkisi de 2 RAM slotlu. Yani ben bir fark göremedim. ATX ve mATX anakart arasında ne gibi farklar var? Kurmak istediğim sisteme ATX anakart şart mı ya da mevcut anakartım işimi görür mü? Şimdiden teşekkürler.

Ekran Kartım: RTX 3060 Windforce 12G
İşlemci: Şu anda R5 3600 almak istediğim R5 5600X

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, şu anda mevcut olarak kullandığım anakartım mATX MSI B450M-A Pro Max, kendime işlemci olarak R5 5600X almak istiyorum ve işlemciye bakarken işlemciyle birlikte ATX anakart alayım dedim. İncelediğim anakartı da aşağıya bırakıyorum. Fakat özelliklere bakarken mATX de 64 GB RAM desteği sağlıyor ATX de. İkisi de 2 RAM slotlu. Yani ben bir fark göremedim. ATX ve mATX anakart arasında ne gibi farklar var? Kurmak istediğim sisteme ATX anakart şart mı ya da mevcut anakartım işimi görür mü? Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartım: RTX 3060 Windforce 12g.
İşlemci: Şu anda R5 3600 almak istediğim R5 5600X.

Kasanız hangisini destekliyor ise onu almalısınız.

Sizdeki anakart B450M-A Pro, geçmek istediğiniz B450M k doğru mu anladım? Bu pek yükseltme gibi durmuyor. B550 kartlar daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı