R5 5600X için Dark Freezer X94ED yeterli midir?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, sistemi taze sipariş verdim. Sinerji'deki R5 5600X - RTX 3060 Ti sistemini satın aldım. Bundan 2-3 ay sonra yeniden bütçem kendine gelecek, anca o zaman kasada güncellemeler yapabilirim, o zamana kadar elimde hazır bulunan Dark Freezer X94 soğutucu ve sahte olduğunu öğrendiğim Arctic MX-4 termal macun ile kullanmak mı daha iyi olur yoksa stok fan ile bir miktar undervolt yaparak mı kullanmak daha iyi olur? 2-3 ay sonra duruma göre 240mm sıvı soğutma veya kaliteli bir hava soğutmaya geçiş yapacağım zaten.

Elimdeki mevcut soğutucu: Dark Freezer X94RD, 2x92mm 4pin PWM Kırmızı Led Fanlı, 4xIsı Borusu, Direkt Kontak AMD Ryzen AM4 ve Intel Uyumlu İşlemci Soğutucu (DKCCX94RD) | Teknobiyotik

Sahte olduğunu öğrendiğim macun: Arctic Mx-4 Termal Macun 4gr Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Satın aldığım sistem: Sinerji DA-S1 Ryzen 5 5600X 16GB 500GB NVMe M.2 SSD RTX3060Ti [Gaming PC]

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullandığın soğutucu ve sahte MX4. Sahte MX4 uzun sürede negatif etkisini gösteriyor. Ne de olsa 240mm'de illaha ki güncelleyereceksiniz.

Şu an kullandığın soğutucu ve sahte MX4. Sahte MX4 uzun sürede negatif etkisini gösteriyor. Ne de olsa 240mm'de illaha ki güncelleyereceksiniz.
Demek istediğinizi anlamadım ama anladığım kadarıyla yanıt vereyim, sıvı soğutucuya geçerken Cooler Master Mastergel gibi bir macun da alacağım zaten, sahte olduğunu bile bile MX-4 kullanmaya devam edemem. Sadece 3-4 aylık bir süreç için idare etmesi amacıyla soruyorum.

Demek istediğinizi anlamadım ama anladığım kadarıyla yanıt vereyim, sıvı soğutucuya geçerken Cooler Master Mastergel gibi bir macun da alacağım zaten, sahte olduğunu bile bile MX-4 kullanmaya devam edemem. Sadece 3-4 aylık bir süreç için idare etmesi amacıyla soruyorum.
3-4 ay idare edecektir.
Sahte MX4 ile orijinali arasında pek sıcaklık fark yok, sadece ömür farkı var.

Geri
Yukarı