R5 5600X için Dark soğutucu yeterli olur mu?

valenn

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, işlemcimi satıp değiştirmek istiyorum. Sorun ise şu bütçem tam 4300 TL hani 200 TL falan arttırabilirim maksimum 4500TL o yüzden sıvı soğutucu alacak bir bütçem yok. 1000 1500 lira gibi bir bütçem olmadığı için Teknobiyotik'te tray işlemcinin yanına soğutucu verıyorlar o yeterli olur mu? Yoksa 500-600 lira bandındaki kule tipi soğutuculara mı yöneleyim? Şimdiden teşekkürler.

Herkese merhaba, işlemcimi satıp değiştirmek istiyorum. Sorun ise şu bütçem tam 4300 TL hani 200 TL falan arttırabilirim maksimum 4500TL o yüzden sıvı soğutucu alacak bir bütçem yok. 1000 1500 lira gibi bir bütçem olmadığı için Teknobiyotik'te tray işlemcinin yanına soğutucu verıyorlar o yeterli olur mu? Yoksa 500-600 lira bandındaki kule tipi soğutuculara mı yöneleyim? Şimdiden teşekkürler.

Sıvı soğutucu ya pek gerek yok bütçe kısıtlıysa fakat kule tipi bir soğutucuya muhtemelen ihtiyacınız olacaktır.

R5 3600 ile gelen fanlardan veriyorlarsa o malesef yeterli olmuyor ya. Ama orta sınif herhangi bir hava doğutucu yeter. Hatta 300 tl'ye t6 ultra bile alabilirsin.

+ olarak r5 5600x yerine 5600 almanızı öneririm. Performansları neredeyse birebir ama fiyatı daha aşağıda ve daha serin calisiyor.

R5 3600 ile gelen fanlardan veriyorlarsa o maalesef yeterli olmuyor ya. Ama orta sınif herhangi bir hava doğutucu yeter. Hatta 300 TL'ye T6 Ultra bile alabilirsin.

T6 Ultra önermiyorum ya da benim şanssızlığım anakarta o kadar ağırlık çöktürdi ki RAM soketi bozuldu takarken bir sorun olmamasına rağmen.

T6 Ultra yeterli kalır mı? Kasam XIGMATEK ASTRO modeli. kasanın camı olmadan kullanıyorum çünkü vidaları yok.

T6 Ultra yeterli kalır mı? Kasam Xigmatek Astro modeli. Kasanın camı olmadan kullanıyorum çünkü vidaları yok.

Isı olarak yeterli fakat dediğim gibi önermiyorum takması zor ve sesli çalışıyor mandallı bir takma sistemi var ve sanki anakartı çok ağırlaştırıyor kendim ID-Cooling SE 224 XT kullanıyorum memnunum.

+ Olarak R5 5600X yerine 5600 almanızı öneririm. Performansları neredeyse birebir ama fiyatı daha aşağıda ve daha serin calisiyor.

Maksimum performans açısından 5600X düşünüyorum ama gerçek bir fark yoksa boşu boşuna 300 lira daha vermeye değmez onun yerine soğucutuya bütçe ayırırım sizce Ryzen 5 5600+ 600-700 lira bandında bir soğutucu mu yoksa 5600X + T6 Ultra mı almak daha mantıklı? Not: RTX 3060 ile kullanacağım.

Maksimum performans açısından 5600X düşünüyorum ama gerçek bir fark yoksa boşu boşuna 300 lira daha vermeye değmez onun yerine soğucutuya bütçe ayırırım sizce Ryzen 5 5600+ 600-700 lira bandında bir soğutucu mu yoksa 5600X + T6 Ultra mı almak daha mantıklı?

Bence 5600 ve iyi bir soğutucu güzel bir soğutucu ile OC yaparsınız az çok yakalar 5600X i

Ben sıvı soğutucu kullanıyorum. Fiyat bandı geçen sene alırken hava soğutucu ile arada çok fark yoktu. 120 ML sıvı soğutucuyu her zaman hava soğutucuya tercih ederim. Hız aşırtma düşünmüyorsan hava soğutucu iş görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı