R5 5600X için hava soğutma önerisi

Bunu alırsam kasama tam uyar mı acaba ? Corsair Spec Delta ve Rog Strix RX6650XT var

Bunu alırsam kasanın önüne takmam gerekecek. Ön taraf 360mm destekliyor kasamın üst tarafı 240mm destekliyor.

Uzun ömürlü olmaz.

Kim demiş.

Kim sıvı soğutmanın uzun ömür olacağını söylemiş?

Aldın garantisi bitti pompası bozuldu, radyatörü tıkandı etti ne yapacaksın sıvı soğutmayı?

Aradaki ısıyı ileten bir sıvı var sadece arada bu sıvı ısındığı zaman ne olacak? Ben söyleyeyim soğutma performansın düşecek sonunda ise işlemcin hız kesmeye başlayacak.

O sırada hava soğutma hiçbir soğutma kaybı yaşamadan aynı kararlılıkta devam edecektir. Ki olası arızası fan arızası olur onda da daha iyi fanlarla soğutma performansını arttırabilirsin.

Ki şöyle bir durum var R5 5600 için bunlar gereksiz ürünler.

Bunlar rahat rahat soğutabilir. Hatta R7 5700X'i bile yükse 65 derecede tutabilen soğutma bunlar.

Ben olsam bu paraya gider iyi bir hava soğutma kalan bütçeye de kasaya kaliteli fan takviyesi yapmayı öneririm.

Kim demiş.

Kim sıvı soğutmanın uzun ömür olacağını söylemiş?

Aldın garantisi bitti pompası bozuldu, radyatörü tıkandı etti ne yapacaksın sıvı soğutmayı?

Aradaki ısıyı ileten bir sıvı var sadece arada bu sıvı ısındığı zaman ne olacak? Ben söyleyeyim soğutma performansın düşecek sonunda ise işlemcin hız kesmeye başlayacak.

O sırada hava soğutma hiçbir soğutma kaybı yaşamadan aynı kararlılıkta devam edecektir. Ki olası arızası fan arızası olur onda da daha iyi fanlarla soğutma performansını arttırabilirsin.

Ki şöyle bir durum var R5 5600 için bunlar gereksiz ürünler.

Bunlar rahat rahat soğutabilir. Hatta R7 5700X'i bile yükse 65 derecede tutabilen soğutma bunlar.

Ben olsam bu paraya gider iyi bir hava soğutma kalan bütçeye de kasaya kaliteli fan takviyesi yapmayı öneririm.
AK400 ile AG400 arasında bariz bir fark var mı acaba ? Hemen hemen 100 TL fark var aralarında.

Bunu alırsam kasama tam uyar mı acaba? Corsair Spec Delta ve ROG STRIX RX 6650 XT var.

Maalesef 5mm uzun kaçıyor bu soğutma ki bunlar gereksiz. Attığım üç uygun arkadaştan biri senin işlemcini hayli hayli soğutacaktır.

AK400 ile AG400 arasında bariz bir fark var mı acaba? Hemen hemen 100 TL fark var aralarında.

Üst kapağı. Ve 2-3 derece daha serin çalışıyor.
AG400'te şu üstteki kapak yok.

1694193453652.png

Benim sana önerim AG400 alıp kalan bütçene bir adet 2.el Akasa Viper ve 2.el P12 fan alman olur.

14cm fanı kasanın ön tarafın alt kısmına hava alımı, P12 fanları ise kasanın üstüne egzoz olarak takarsınız cillop gibi hava akışı olur.

Ön tarafa da 14cm fanın üzerine 1 adet stok 12cm fanı varsa takarsınız. Hem daha iyi bir hava akımı elde edersiniz hem de dereceleriniz 3-5 daha düşer.

İncelememi de bırakayım. Abimde R7 5700X var ve onda da AK400wh var 65 derecede çalışıyor.

Sıvı soğutma hem ses olarak kafanızı şişirir hem de cebinizi yakar bu durumda. Gereksiz olmasını da saymıyorum.

Maalesef 5mm uzun kaçıyor bu soğutma ki bunlar gereksiz. Attığım üç uygun arkadaştan biri senin işlemcini hayli hayli soğutacaktır.

Üst kapağı. Ve 2-3 derece daha serin çalışıyor.
AG400'te şu üstteki kapak yok.

Eki Görüntüle 1937223

Benim sana önerim AG400 alıp kalan bütçene bir adet 2.el Akasa Viper ve 2.el P12 fan alman olur.

14cm fanı kasanın ön tarafın alt kısmına hava alımı, P12 fanları ise kasanın üstüne egzoz olarak takarsınız cillop gibi hava akışı olur.

Ön tarafa da 14cm fanın üzerine 1 adet stok 12cm fanı varsa takarsınız. Hem daha iyi bir hava akımı elde edersiniz hem de dereceleriniz 3-5 daha düşer.

İncelememi de bırakayım. Abimde R7 5700X var ve onda da AK400wh var 65 derecede çalışıyor.

Sıvı soğutma hem ses olarak kafanızı şişirir hem de cebinizi yakar bu durumda. Gereksiz olmasını da saymıyorum.

Bende 5GHz değerlerinde 11700K işlemcimde AK400 Zero Dark Plus kullanıyorum o da 2 fanlı modeli işte, boşta 45 oyunlarda Max 65 70 anca görüyor ekran kartım 1660S olduğu için işlemci kullanımı fazla olmuyor darboğaz var ancak Cinebench R23 çoklu çekirdek testine Max 88 derece görüyor ve 14602 puan alıyorum tekli çekirdek testi de 1533 puan overclock undervolt Game mode yok sadece 5 GHz değerinde çalışıyor üzerinde sürülü gelen macun ve kendi fanlarıyla bu değerler. Bence Bunlar çok iyi sonuçlar öneririm.

Geri
Yukarı