R5 5600X için soğutma tavsiyesi

• Konuyu başlatan agei
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 2B
Teşekkür ederim. Siz de galiba SE-224-XT kullanıyorsunuz 3600'ü nasıl soğutabiliyor acaba?

BIOS'tan PWM ayarı yapmadan AIDA64 testinde 70 derecelerdeydi PWM ayarı yapınca 76 civarına çıktı ancak ses çıkardığından PWM ayarı yapmam lazımdı oyunlarda fanı %40 ayarında iken genelde 67 68 derecede ellemeseydim yüksek ihtimal 62 falan olurdu ben memnunum ancak sesli.

BIOS'tan PWM ayarı yapmadan AIDA64 testinde 70 derecelerdeydi PWM ayarı yapınca 76 civarına çıktı ancak ses çıkardığından PWM ayarı yapmam lazımdı oyunlarda fanı %40 ayarında iken genelde 67 68 derecede ellemeseydim yüksek ihtimal 62 falan olurdu ben memnunum ancak sesli.
Anladım. Bu ilk montaj deneyimim olacak. Termal macun sürmek nasıl olacak peki? Eski termal macunu nasıl temizleyeceğim?

Peçeteye kolonya sık temizle ancak stok fan falan kullanıyorsan çok dikkatli sök alttaki videoyu izle. Termal macunuda X şeklinde sürebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim için ses anlamında bir sorun yok. Sıcaklıklar oratalama kaç olacaktır? Belirttiğim değerler ile.

Benim için ses anlamında bir sorun yok. Sıcaklıklar oratalama kaç olacaktır? Belirttiğim değerler ile.

5600X aslında daha fazla ısınması lazım ama 5600X daha stabil voltaj çekiyor o yüzden benim işlemcimden 2 3 derece daha fazla olur diye düşünüyorum. Yanlış bilgi vermeyeyim 75 derece üstüne göreceğini sanmam yük altında oyunlarda da 65 falan olur tahminen. Soğutucuyu alırsan vidaları tam sıkma işlemci aşırı basınca uğrar biraz pay bırak termal macunuda aşırı sıkma ince tabaka olsun. Bu konuyada bir bak soğutucu gayet güzel bir şekilde tanıtılmış.

Ayrıca bir soru daha soracağım. MSI Afterburner ile baktığımda zor sahnelerde Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda işlemci birden kendisini 3625 MHz'e çekiyor. Çoğu çekirdekte. Bu sorun çözülecek midir?

Ayrıca bir soru daha soracağım. MSI Afterburner ile baktığımda zor sahnelerde Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda işlemci birden kendisini 3625 MHz'e çekiyor. Çoğu çekirdekte. Bu sorun çözülecek midir?

Sıcaklıktan throttle yiyordur evet düzelir kronik bir sorun yok ise Turbo hızlara çıkamıyordur ısılardan dolayı. 2. Bir seçenek olarak fazla yük binmiyor olabilir ama sanmıyorum 2077 işlemciyi zorluyordur illaki.

Son düzenleme:
Biraz fazla soru sordum ancak bu fanı sökmek için en arkadaki vidaları mı sökeceğim ilk olarak?

Geri
Yukarı