R5 5600X için soğutucu önerisi

Rhines

Kilopat
Daha fazla  
Foruma biraz baktım, aynı konu var fakat biraz eski kalmış. Ryzen 5 5600X almayı düşünüyorum.
Wraith Prism düşünüyordum fakat biraz araştırınca kötü gibi durdu.
Bütçem çok fazla değil ona göre bu yılda kule tipi ya da sıvı soğutucu önerir misiniz?
Kasam: Corsair Carbide serisi Spec-Delta RGB 550W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Foruma biraz baktım, aynı konu var fakat biraz eski kalmış. Ryzen 5 5600X almayı düşünüyorum.
Bütçem çok fazla değil ona göre bu yılda kule tipi ya da sıvı soğutucu önerir misiniz?
İlk önce biraz psusu düşük gibi ama onu bilemem soğutmaya gelecek olursakda arkadaşım SE 224X demiş ama 240 mm yukarıya sıvı soğutma destekliyor sanırım sıvı soğutma istiyorsanız 5600x için bir sıvı soğutma linki koyacağım hava soğutma içinde arkadaşın dediği gibi SE 224X alabilirsiniz iyi günler

5600X almayın düz 5600 alın.
Üstünede bunu takın.

SE-214-XT öneririm. @Marix hocama da katılıyorum.

İlk önce biraz psusu düşük gibi ama onu bilemem soğutmaya gelecek olursakda arkadaşım SE 224X demiş ama 240 mm yukarıya sıvı soğutma destekliyor sanırım sıvı soğutma istiyorsanız 5600x için bir sıvı soğutma linki koyacağım hava soğutma içinde arkadaşın dediği gibi SE 224X alabilirsiniz iyi günler
O sıvı soğutma çok kötü illa sıvı soğutma alınacaksa DeepCool marka sıvı soğutmaları öneririm.

Hocam valorant falan oynuyorum 5600 ile arasında kalmıştım ama neden 5600 alayım sizce
Ayrıca bende se 214 xt düşünüyordum stock AMD soğutucu yetersiz kalır herhalde işlemciye soğutucu şart gibi

Çok pahalı hocam ya 1600 TL ona vermek istemiyorum pek

Hocam Valorant falan oynuyorum 5600 ile arasında kalmıştım ama neden 5600 alayım sizce
Ayrıca bende SE 214 XT düşünüyordum stock AMD soğutucu yetersiz kalır herhalde işlemciye soğutucu şart gibi

Soğutucu şart, 5600 ile 5600X arasında performans farkı yok denecek kadar az, aralarındaki fiyat farkını soğutucuda kullanın.

Hocam valorant falan oynuyorum 5600 ile arasında kalmıştım ama neden 5600 alayım sizce
Ayrıca bende se 214 xt düşünüyordum stock AMD soğutucu yetersiz kalır herhalde işlemciye soğutucu şart gibi

Çok pahalı hocam ya 1600 TL ona vermek istemiyorum pek
hocam bende de 5600x var eğer güzel bir soğutucu varsa önerir misiniz

Hocam arkadaşlar önermiş ama se 214 xt yeter gibi herhalde ne oyun oynuyorsunuz bilmiyorum ama

Hocam o zaman 5600 alıyorum se 214 xt de karar kıldım gibi bir de termal grizzly kryonaut macun almayı düşünüyorum yeterli olur galiba @Marix

Son düzenleme:
Hocam arkadaşlar önermiş ama SE 214 XT yeter gibi herhalde ne oyun oynuyorsunuz bilmiyorum ama

Hocam o zaman 5600 alıyorum SE 214 XT de karar kıldım gibi bir de termal grizzly Kryonaut macun almayı düşünüyorum yeterli olur galiba

Soğutucunun içinden macun çıkıyor.

Geri
Yukarı