R5 5600X için soğutucu önerisi

BerkerM

Hectopat
İşlemcim Ryzen 5600X. Aldığımdan beri stok fanla kullanıyorum. Aslında bir sorun yaşamadım ama ucuz yollu bir soğutucu almak istiyorum. Aklımda Snowman X4 veya Rampage octagon C50 almayı düşünüyorum. İkisinde de 4 bakır ısı borusu var. Arkadaşım 3600X işlemciyle Snowman'i kullanıyordu ve çok fark ettiğini söylüyordu. Fan sayısından ziyade ısı borusu daha çok etki ediyor performansı. Bu iki soğutucu da 700-800 TL civarında. Fakat önerilere de açığım. Neler önerirsiniz?

teşekkürler. Ek olarak internette Dark Freezer X123 Fixed isimli 120mm, 4 ısı borulu ve tak fanlı bir soğutucu için şöyle bir yorumla karşılaştım. Fiyatı da 650tl. Bu yüzden aslında bu tarz soğutucuların yeterli olduğunu düşünüyorum. Sizin düşünceniz neler ?
1714344964198.png

Teşekkürler. Ek olarak internette Dark Freezer X123 fixed isimli 120mm, 4 ısı borulu ve tak fanlı bir soğutucu için şöyle bir yorumla karşılaştım. Fiyatı da 650TL. Bu yüzden aslında bu tarz soğutucuların yeterli olduğunu düşünüyorum. Sizin düşünceniz neler? Eki Görüntüle 2181467

Evet doğrudur fiyata göre çoğundan daha iyi soğutabilir, thermalrightında olumlu yorumları var, özellikle 5800x3D ile kullanıp olumlu yorumlarda fazla. İleriye dönük kullanmaya devam edersiniz diye önerdim.

teşekkürler. Ek olarak internette Dark Freezer X123 Fixed isimli 120mm, 4 ısı borulu ve tak fanlı bir soğutucu için şöyle bir yorumla karşılaştım. Fiyatı da 650tl. Bu yüzden aslında bu tarz soğutucuların yeterli olduğunu düşünüyorum. Sizin düşünceniz neler ? Eki Görüntüle 2181467
Bütçe zorlarsaniz PS120SE zorlamazsaniz DF X123 alın geçin. Benim onerim bütçeyi zorlayaniliyorsaniz zorlamaniz.

İşlemcim Ryzen 5600X. Aldığımdan beri stok fanla kullanıyorum. Aslında bir sorun yaşamadım ama ucuz yollu bir soğutucu almak istiyorum. Aklımda Snowman X4 veya Rampage octagon C50 almayı düşünüyorum. İkisinde de 4 bakır ısı borusu var. Arkadaşım 3600X işlemciyle Snowman'i kullanıyordu ve çok fark ettiğini söylüyordu. Fan sayısından ziyade ısı borusu daha çok etki ediyor performansı. Bu iki soğutucu da 700-800 TL civarında. Fakat önerilere de açığım. Neler önerirsiniz?
Thermalrigth şuan Ryzen 7000 serisini bile sogutabiliyor.

Önerileriniz için teşekkür ederim. thermalright kafama yattı ama 2x fiyat farkı var tekar düşüneceğim.
Bütçe zorlarsaniz PS120SE zorlamazsaniz DF X123 alın geçin. Benim onerim bütçeyi zorlayaniliyorsaniz zorlamaniz.
Peki rampage mi yoksa DF X123 mü dersin bu fiyat bandına benim gözüme tamamen aynı geldiler açıkçası

Evet doğrudur fiyata göre çoğundan daha iyi soğutabilir, thermalrightında olumlu yorumları var, özellikle 5800x3D ile kullanıp olumlu yorumlarda fazla. İleriye dönük kullanmaya devam edersiniz diye önerdim.

Aynı işlemciye termal macun + ID-Cooling SE 214 XT taktım. Yazın sıcakta BF5 90 derecelerdeyken(stock ile).bu soğutucuyla 65 70i geçmiyor.

Bende 5600 de DeepCool AG400 takılı 55 60'ı geçmiyor bile.

Aynı işlemciye termal macun + ID-Cooling SE 214 XT taktım. Yazın sıcakta BF5 90 derecelerdeyken(stock ile).bu soğutucuyla 65 70i geçmiyor.
Bende 5600 de DeepCool AG400 takılı 55 60'ı geçmiyor bile.
Ses olarak nasıllar rahatsız edici bir sesleri var mı, stok fana göre nasıl ? Stok fan tam çalışırken farkedilir seviyede bir ses çıkarıyor aslında herhangi bir fan daha az ses çıkaracaktır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı