Çözüldü R5 5600X ile ASUS Prime B550M-K uyumlu mudur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burakwfs

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

ASUS Prime B550M-K AMD B550 4800 MHz (OC) DDR4 soket AM4 mATX anakart​

Bu anakartı almak istiyorum fakat R5 5600X aldım ve bununla uyumlu çalışır mı bilmiyorum. Direkt taksam çalışır mı ya da BIOS flashback mi yapmam lazım? Çünkü bu anakartın BIOS tuşu olduğunu görmedim. Bilgili birisi yardım edebilir mi?

Çözüm
Uyumludur. Kutusunda "Ryzen 5000 ready" ifadesini arayın, o ifadeyi bulursanız BIOS güncellemesi yapmadan destekler demektir.
Uyumludur. Kutusunda "Ryzen 5000 ready" ifadesini arayın, o ifadeyi bulursanız BIOS güncellemesi yapmadan destekler demektir.

Çözüm
B550 Ryzen 5000 desteği ile alınıyor. BIOS güncellemesi yapmadan destekler demektir. Zaten kutunun ön tarafında yazması lazım bakabilirsin.

Kutusunu tam göremedim yanı anlayamadım da. Sitesinde ready 4000-5000 yazıyordu, yine de emin olmak istedim sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam bir tık konuyu hortlatiyorum ama. Ben BIOS güncellemesinden sonra görüntü alamadığım için anakart değiştirdim. ASUS Prime B550M-K aldım kutunun üstünde 3000 serisi yazıyor işlemciyi takınca ekran gelmiyor 3000 serisi bir işlemci veya 3000 serisi altında bir işlemci takıp görüntü alıp BIOS'u Ryzen 5 5600 için olan bir BIOS'a güncellesem görüntü alabilir miyim? Yani sorun BIOS da mıdır görüntü alamadığım için şu an sürümü göremiyorum. Belkide işlemcim bozulmuştur bilemiyorum öbür anakartta güncelleme yaptıktan sonra görüntü daha alamadım.

Dosya Ekleri

• IMG-20230522-WA0000.jpeg
    IMG-20230522-WA0000.jpeg
    96,8 KB · Görüntüleme: 67
Hocam bir tık konuyu hortlatiyorum ama. Ben BIOS güncellemesinden sonra görüntü alamadığım için anakart değiştirdim. ASUS Prime B550M-K aldım kutunun üstünde 3000 serisi yazıyor işlemciyi takınca ekran gelmiyor 3000 serisi bir işlemci veya 3000 serisi altında bir işlemci takıp görüntü alıp BIOS'u Ryzen 5 5600 için olan bir BIOS'a güncellesem görüntü alabilir miyim? Yani sorun BIOS da mıdır görüntü alamadığım için şu an sürümü göremiyorum. Belkide işlemcim bozulmuştur bilemiyorum öbür anakartta güncelleme yaptıktan sonra görüntü daha alamadım.
Öbür anakart'da güncelleme notlarında ryzen 5 ile uyumlu olduğu yazıyor muydu?

Öbür Anakart'da güncelleme notlarında Ryzen 5 ile uyumlu olduğu yazıyor muydu?

BIOSTAR B450M-H kullanıyordum sorunsuz şekilde gece bir BIOS güncellemesi yaptım büyük ihtimalle yanlış bir güncelleme güncellemeyi doğru yaptım res istedi attıktan sonra daha görüntü alamadım yaptığım güncelleme de alta atıyorum resmini.

Sorunsuz şekilde kullanıyordum kartı yani işlemcim çalışıyordu. Güncelleme sonrası böyle olunca bende dedim aha anakart pert oldu yeni 0 anakart ile denedim gene görüntü alamıyorum yukarıda dediğim gibi yeni anakart kutusunda 3000 serisi yazıyor BIOS güncellemesi ile 5000 yapıp görüntü alabilir miyim?

Öbür Anakart'da güncelleme notlarında Ryzen 5 ile uyumlu olduğu yazıyor muydu?

Yaptığım güncelleme bu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-22-01-39-28-03_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-05-22-01-39-28-03_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    27,2 KB · Görüntüleme: 52
BIOSTAR B450M-H kullanıyordum sorunsuz şekilde gece bir BIOS güncellemesi yaptım büyük ihtimalle yanlış bir güncelleme güncellemeyi doğru yaptım res istedi attıktan sonra daha görüntü alamadım yaptığım güncelleme de alta atıyorum resmini.

Sorunsuz şekilde kullanıyordum kartı yani işlemcim çalışıyordu. Güncelleme sonrası böyle olunca bende dedim aha anakart pert oldu yeni 0 anakart ile denedim gene görüntü alamıyorum yukarıda dediğim gibi yeni anakart kutusunda 3000 serisi yazıyor BIOS güncellemesi ile 5000 yapıp görüntü alabilir miyim?

Yaptığım güncelleme bu.

BIOS güncellerken taktığın işlemci neydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı