R5 5600X İşlemci sıcaklıkları nasıl?

utkan12345

Decapat
Hayırlı forumlar. Öncelikle cpum R5 5600X eskiden stock soğutucu kullanıyordum ısınma problemi yaşadığım için CM ML360r kaliteli bir soğutucu aldım eskiden PC boştayken CPU(default) 50 60 bazen de 65 dereceleri görüyordu. Şimdi ise boşta 35 ile 45 arası gidip geliyor değerler normal mi diye AIDA 64 stres testine soktum soktum. 3 dk çalıştıktan sonra ortalama 75, dereceleri gördü (default, 1, 4 Volt 4,5 GHz).önce bir düşündüm acaba bir problem mi var diye sonra montajlarken hata yapmış mıyım onu kontrol ettim ancak hiçbir problem yoktu sonra Ryzen Master'den denemeye başladım en sonunda 4, 5ghzye 1,2 Volt verdim sıcaklıklar iyi idi, boşta 32 dereceyi geçmiyor AIDA 64 testinde de 61-62 derece aldım ortalama(5dk).ondan sonra cb R23 çoklu çekirdek testine soktum test sırasında 59 dereceyi geçmedi ve PC'de kapanmadı puanımda 11505 geldi sıcaklıklar şimdi iyi gibi ancak bu voltaja bu GHz iyi midir? İşlemci performansını uzun vadede düşürür mü? Bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

Açıkçası iyi diyemem fakat kötü de değil eskisen R5 3600X ile CM Hyper 212 Black Edition kullanıyordum ve seninle aynı sonuçları almıştım. Kasanın hava akışı iyi mi? Kaç tane fan var? Hangi termal macun kullandın?

Açıkçası iyi diyemem fakat kötü de değil eskisen R5 3600X ile CM Hyper 212 Black Edition kullanıyordum ve seninle aynı sonuçları almıştım. Kasanın hava akışı iyi mi? Kaç tane fan var? Hangi termal macun kullandın?

Kasam td 500mesh 4 fanlı tüm fanlar default yönde radyatör üst bölgede.

Termal macunumda CM MasterGel.

Yeni konular

Geri
Yukarı