R5 5600X işlemciye ekran kartı tavsiyesi

BuğraMert

Yoctopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X işlemciye eski ekran kartım darboğaz yaptığı için yeni ekran kartı almayı düşünüyorum arkadaşlar önerileriniz neler olur paylaşırsanız sevinirim.
Sistem.
ASUS TUF Gaming B450M Plus II anakart.
Vengeance 3600 MHz 8x2 RAM.
250 GB Samsung SSD.
Corsair Carbide 650W 80+

Bunlar harici monitör.
ASUS TUF 165 Hz monitör ve.
Crucial P5 Plus SSD düşünüyorum bu ikili hakkında yorumlarınızı da alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600X işlemciye eski ekran kartım darboğaz yaptığı için yeni ekran kartı almayı düşünüyorum arkadaşlar önerileriniz neler olur paylaşırsanız sevinirim.
Sistem.
ASUS TUF Gaming B450M Plus II anakart.
Vengeance 3600 MHz 8x2 RAM.
250 GB Samsung SSD.
Corsair Carbide 650W 80+

Bunlar harici monitör.
ASUS TUF 165 Hz monitör ve.
Crucial P5 Plus SSD düşünüyorum bu ikili hakkında yorumlarınızı da alabilirim.
Hocam bütçeye göre öneri yapabiliriz bütçe belirtin lütfen.

Eski kartın 3090 Ti falan mıydı darboğaz yaptı? RTX 3070 Ti, RX 6800 gibi kartlar idealdir.

Yok ekran kartı düşük geldi rx560 ekran kartım vardı.

Hocam bütçeye göre öneri yapabiliriz bütçe belirtin lütfen
7k gibi bir bütçem var

Yok ekran kartı düşük geldi rx560 ekran kartım vardı.

Bu o şekilde bir darboğaz anlamına gelmez. Böyle olsaydı eğer RTX 3060 takarsan da çoğu oyunda "darboğaz" yersin. Çünkü 5600X daha güçlü kartları da besleyecek kapasiteye sahip.

İşlemcinin maksimum kapasitesini ekran kartı sınırlandırmasından ziyade, işlemcinin ekran kartına yetemeyerek ekran kartı kapasitesini sınırlandırmasını darboğaz olarak ele alabiliriz. Pekala tek kanal RAM, düşük okuma hızın sahip depolama birimleri de darboğaza sebep olur. Ekran kartı zincirin en ucunda olduğundan kendi tam performansını verebilmesi yeterli.

Bu o şekilde bir darboğaz anlamına gelmez. Böyle olsaydı eğer RTX 3060 takarsan da çoğu oyunda "darboğaz" yersin.

İşlemcinin maksimum kapasitesini ekran kartı sınırlandırmasından ziyade, işlemcinin ekran kartına yetmeyerek kapasitesini sınırlandırmasını darboğaz olarak ele alabiliriz. Pekala tek kanal RAM, düşük okuma hızın sahip depolama birimleri de darboğaza sebep olur. Ekran kartı zincirin en ucunda olduğundan kendi tam performansını.

Bu o şekilde bir darboğaz anlamına gelmez. Böyle olsaydı eğer RTX 3060 takarsan da çoğu oyunda "darboğaz" yersin. Çünkü 5600X daha güçlü kartları da besleyecek kapasiteye sahip.

İşlemcinin maksimum kapasitesini ekran kartı sınırlandırmasından ziyade, işlemcinin ekran kartına yetemeyerek ekran kartı kapasitesini sınırlandırmasını darboğaz olarak ele alabiliriz. Pekala tek kanal RAM, düşük okuma hızın sahip depolama birimleri de darboğaza sebep olur. Ekran kartı zincirin en ucunda olduğundan kendi tam performansını verebilmesi yeterli.

Yani durum şöyle kasada değişmeyen tek parça ekran kartı onun harici hepsi değişti ama FPS oyunlarına girdiğimde eski parçalarla aldığım FPS ile şimdiki FPS neredeyse aynı darboğaz kelimesini kullanmamın sebebi birkaç yere yeni parçalarla FPS az alıyorum bunun sebebi nedir diye sorduğumda direkt darboğaz dedikleri için ben de böyle yazmak durumunda kaldım.

Geri
Yukarı