R5 5600X maksimum kaç GHz'e çıkartılabilir?

0ndrylmz

Centipat
Daha fazla  
RAM
8x2 3600
Anakart
B550 Gaming x v2 rev 1.4
Maksimum ne kadar hızı aşırtılabilir arkadaşlar bir fikri olan var mı? Şu an 4.40'ı seçtim Google'da 4.90'a kadar yolu var diyor, zararlı bir işlem olduğunu biliyorum sadece fikrinizi almak istiyorum. 4.40 iyi midir?

Normal şekli 3.70, BIOS'ta ben overclock ile 4.40 yaptım.

Maksimum ne kadar hızı aşırtılabilir arkadaşlar bir fikri olan var mı? Şu an 4.40'ı seçtim Google'da 4.90'a kadar yolu var diyor, zararlı bir işlem olduğunu biliyorum sadece fikrinizi almak istiyorum. 4.40 iyi midir?

Stock hali 4.6 GHz zaten neden 4.4 yaptınız ki?

İşlemci PBO açılınca 4.65 GHz'e kadar çıkar, silikon kalitesi iyi işlemci ile 5.0 GHz görülebilir.

4.4 GHz, işlemcinin kapasitesine kıyasla yüksek bir değer değil. Zorlarsanız silikon kalitesine bağlı olarak 4.8-4.9 GHz'i görebilirsiniz fakat yeterli bilgi birikiminiz ve soğutmanız yoksa denemeyin.

Stock hali 4.6 GHz zaten neden 4.4 yaptınız ki?

Stok hali 3.7 GHz, boost clock 4.6 GHz. Kurcalanmamış haliyle yük altında çoklu çekirdeğe 4.6 GHz vermez.

4.4 GHz, işlemcinin kapasitesine kıyasla yüksek bir değer değil. Zorlarsanız silikon kalitesine bağlı olarak 4.8-4.9 GHz'i görebilirsiniz fakat yeterli bilgi birikiminiz ve soğutmanız yoksa denemeyin.

Stok hali 3.7 GHz, boost clock 4.6 GHz. Kurcalanmamış haliyle yük altında çoklu çekirdeğe 4.6 GHz vermez.
Tekli çekirdekten bahsetmiştim hocam tekli çekirdekte stock olarak yani kurcalamadan 4.65 GHz CPB açıksa görüyor ama çoklu çekirdek için PBO'yu kurcalaması şart tabii.

Geri
Yukarı