R5 5600X maksimum olarak hangi işlemciye yükseltilebilir?

canbeyxd

Hectopat
Bazen arkada oyun açıkken işlem falan yapmam gerekiyor ama bilgisayarım donuyor gibi, bütçe sorunum yok hangisine yükseltebilirim? Sistemim aşağıda:
80GB DDR4 RAM.
RTX 4060 Ti.

Yükseltebileceğim en iyi performanslı işlemciyi öğrenmek istiyorum.
Herkese hayırlı ramazanlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS problemi sadece işlemciyede bağlı olmayabilir çünkü oynadığınzı oyunlar grafik kartı yiyen oyunlar bütçeniz varsa hem işlemcinizi hem kartınızı güncelleyin bir de hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?

FPS problemi sadece işlemciyede bağlı olmayabilir çünkü oynadığınzı oyunlar grafik kartı yiyen oyunlar bütçeniz varsa hem işlemcinizi hem kartınızı güncelleyin bir de hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?
Hocam güncellemesine gerek yok aslında bu ikili gayet iş yapar uzun süre. Büyük ihtimal ile yazılım bazlı sorunları var.

Hocam güncellemesine gerek yok aslında bu ikili gayet iş yapar uzun süre. Büyük ihtimal ile yazılım bazlı sorunları var.

2K'da oynuyorsa 4060 Ti tatmin edici bir performans vermeyebilir.

Bazen arkada oyun açıkken işlem falan yapmam gerekiyor ama bilgisayarım donuyor gibi, bütçe sorunum yok hangisine yükseltebilirim? Sistemim aşağıda:
80GB DDR4 RAM.
RTX 4060 Ti.

Yükseltebileceğim en iyi performanslı işlemciyi öğrenmek istiyorum.
Herkese hayırlı ramazanlar...

Driverlarınız güncel mi hocam bir de oyunlarda DLSS açıyor musunuz?

Ben yerinizde olsam R7 5800x3D'ye 11k vermek yerine işlemci, RAM ve anakartı satar 6-7k daha koyar DDR5/R7 7800x3D'li bir sisteme geçerim zamanla da kartı yükseltirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı