R5 5600X oyunda 90 derece

RealisticSir

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Oyuncu bilgisayarımın içinde işlemci olarak Ryzen 5 5600X var ve stok soğutucu ile kullanıyorum. İşlemci ağır olmayan oyunlarda 75-80 civarı iken ağır oyunlarda 90'ı görüyor. İşlemci soğutucu alınmalı mı? İşlemcinin bu kadar çok ısınması normal mi, alalı en fazla 2.5 ay oluyor?

Arkadaşlar merhaba. Oyuncu bilgisayarımın içinde işlemci olarak Ryzen 5 5600X var ve stok soğutucu ile kullanıyorum. İşlemci ağır olmayan oyunlarda 75-80 civarı iken ağır oyunlarda 90'ı görüyor. İşlemci soğutucu alınmalı mı? İşlemcinin bu kadar çok ısınması normal mi, alalı en fazla 2.5 ay oluyor?
Normal ve sorun değil 94 dereceye kadar bir şey yok diyor amd bende de 5600x var aynı sıcaklıklar.

Macun sürdün mü aldıgında.

Undervolt yapıp düşürürsün, rahatsız oluyorsan sıvı soğutma. Ben şahsen o işlemciyi sıvı soğutma ile kullanıyorum.

Paraya kıyıp güzel bir işlemci soğutucusu alın, Arctic güzel işler çıkartıyor, modellerine göz atabilirsiniz. Kasanızın hava akışı pek iyi değilse stok soğutucuyla normal sıcaklıklar bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı