R5 5600X 90 derece

strucklieben

Picopat
Daha fazla  
RAM
Hyper x fury 2x8Gb 3200mhz
Ekran kartı
Rtx 3060 ti
Anakart
Asus tuf b450m plus II
İşlemci
R5 5600x
Merhabalar. Sadece islemci testinde Max 83.75 gordum.
Guc testinde ise 91. derecede kapattım programı korkup.
GPU sicakligi 67'i gecmiyor. Mantiksal olarak kasa hava sirkulasyonu idare eder gibi ama islemci soğutucusu yetersiz sanirim. ID-Cooling SE 224 XT yeterli olur mu? RGB'ler sisteme ek yuk bindirir mi?

Bir de merak ettigim OCCT de GPU testi yapiliyor mu? Acaba Power testinde GPU'da test edildi mi?

Undervolt lu bir şekilde 6 ay kadar kullandım oyunlarda Max 63 derece görüyordum o şekilde kullanabilirsin ama performansı bir miktar düşer. Dediğin soğutucu yeterli olacaktır ve RGB'ler sisteme yük bindirmez.

Aynı işlemci kullanıyorum. Kullandığımız soğutucular farklı fakat senin soğutucunun kendi sitesinde ki fan değerleri üzerinden mantık yürütürsek eğer gayet yeterli gibi duruyor AMD Ryzen 5 5600X için. Benzer niteliklere sahip farklı bir soğutucu kullanıyorum ve AIDA64 stres testinde 75 dereceyi geçmiyor. Oyunlarda bu değer genel olarak daha düşük. Belki kullandığın macun kötü bir şeydir. Hangi termal macun kullandın soğutucu için ?

Aynı işlemci kullanıyorum. Kullandığımız soğutucular farklı fakat senin soğutucunun kendi sitesinde ki fan değerleri üzerinden mantık yürütürsek eğer gayet yeterli gibi duruyor AMD Ryzen 5 5600X için. Benzer niteliklere sahip farklı bir soğutucu kullanıyorum ve AIDA64 stres testinde 75 dereceyi geçmiyor. Oyunlarda bu değer genel olarak daha düşük. Belki kullandığın macun kötü bir şeydir. Hangi termal macun kullandın soğutucu için ?
hocam sinerji hangi macunu kullandı bilmiyorum. Montajı onlar yapmıştı
Bide OCCT'nin en ağır stres testlerinden biri olduğunu duydum ondan dolayı bu testi yaptım. Aida biraz hafif diye okudum bir çok yerde
Çekirdek hızını düşürmeden undervolt yapınca performans düşmüyor. Siz öyle mi yaptınız?
hocam bu işlemi nasıl güvenli bir şekilde yapabiliriz r5 5600X'e ?

hocam sinerji hangi macunu kullandı bilmiyorum. Montajı onlar yapmıştı

Bide OCCT'nin en ağır stres testlerinden biri olduğunu duydum ondan dolayı bu testi yaptım. Aida biraz hafif diye okudum bir çok yerde

OCCT test yaparken bildiğim kadarı ile default ayarı "Large" oluyor. Bu durumda AIDA64 testine göre neredeyse aynı, hatta biraz daha az yoruyor OCCT Large stres testi. AIDA64 test bence en iyi işlemci stres testidir. OCCT Small test ve özellikle Prime95 Small testler bana göre fazla abartılmış bir seviye de test yapıyor. Ben oyun oynarım, ya da kullandığım en ağır program ne olabilir ki işlemciyi bir Prime95 kadar zorlasın ? Genelde bu testleri OC denemelerinden sonra stabil olduğunu test etmek için yapıyorlar. Sen beni dinle, AIDA64 test yap iyidir. Sonuçta işlemcine OC yapmamışsındır, yapsan da bu soğutucu ile o işlemci clock hızını ancak 4.8Ghz çıkarırsın. Voltaj auto olarak da bu seviyeye çıkarabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı