Çözüldü R5 5600X RTX 2060 sistem çalışmasına rağmen görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emre1780

Yoctopat
Daha fazla  
Dün gece oyun oynadiktan sonra sistemi kapatip ertesi sabah BIOS pilini çıkarıp taktiktan sonra sistem aciliyor ama goruntu gelmiyor. Klavye ve mouse isiklari dahi gelmiyor BIOS pilini BIOS'um acilmiyordu. Pilin bittigini dusunup yeni pil ile degistirdim şu an sistemi kullanamiyorum. RAM'leri silgi ile temizliyerek denedim, yer degistirerek ve tek tek denedim, BIOS pilini çıkarıp denedim. Anakartttan BIOS sifirlayip denedim fakat acilmiyor.

ASUS B450M-A II.
Ryzen 5 5600X.
Patriot Viper 3200 8X2.
ASUS Dual RTX 2060 O.C EVO.
Sharkoon 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PSU'dan elektrik kablosunu çıkarın, sistemden RAM'in birini çıkarın, 5 dakika bekleyip, tek RAM ile açın, açınca acele etmeyin biraz bekleyin.
Dün gece oyun oynadiktan sonra sistemi kapatip ertesi sabah BIOS pilini çıkarıp taktiktan sonra sistem aciliyor ama goruntu gelmiyor. Klavye ve mouse isiklari dahi gelmiyor BIOS pilini BIOS'um acilmiyordu. Pilin bittigini dusunup yeni pil ile degistirdim şu an sistemi kullanamiyorum. RAM'leri silgi ile temizliyerek denedim, yer degistirerek ve tek tek denedim, BIOS pilini çıkarıp denedim. Anakartttan BIOS sifirlayip denedim fakat acilmiyor.

ASUS B450M-A II.
Ryzen 5 5600X.
Patriot Viper 3200 8X2.
ASUS Dual RTX 2060 O.C EVO.
Sharkoon 650W.

BIOS pilinin yuvaya girdiğinden emin misiniz?

PSU'dan elektrik kablosunu çıkarın, sistemden RAM'in birini çıkarın, 5 dakika bekleyip, tek RAM ile açın, açınca acele etmeyin biraz bekleyin.

Deniyorum hemen.

Deniyorum hemen.

Hocam açıldı doğrudan, RAM'i kasayı yan yatirip bir daha bastirarak tam emin değilim ama sanirim RAM onceden orasi tam oturmuyor olabilir, hatirlamiyorum o kadar detayli. Şu an açıldı arastirdim daha once hem RAM'dan kaynakli oldugu soyleniyordu kac kere sok tak yaptim ama malzemeye zarar gelmesinden cekindigim icin cok fazla baski yapmamistim. Sağ olun hocam bir de ikisini takip deneyeceğim. BIOS ekrani dogrudan geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deniyorum hemen.

Hocam açıldı doğrudan RAM kasayi yan yatirip bir daha bastirarak tam emin değilim ama sanirim RAM onceden orasi tam oturmuyor olabilir hatirlamiyorum o kadar detayli şu an açıldı arastirdim daha once hem RAM'dan kaynakli oldugu soyleniyordu kac kere sok tak yaptim ama malzemeye zarar gelmesinden cekindigim icin cok fazla baski yapmamistim sağ olun hocam bir de ikisini takip deneyeceğim BIOS ekrani dogrudan geldi.

İkinciyi takmadan önce XMP açın, sonra sistemi kapatıp 2. RAM'i takın.

Geri
Yukarı