R5 5600X, RTX 3060 sisteme 60Hz uygun mu?

efeyumak

Hectopat
Daha fazla  
Selam bilgisayarım eski olduğu için yeni bir bilgisayar alacağım. Bugün veya yarın sipariş vereceğim. Ekran kartı olarak 3060, işlemci olarak AMD Ryzen 5 5600X olarak belirledik fakat monitörüm 60 Hz onu da 4-5 ay içinde değiştireceğim. Fakat birkaç arkadaşım yok bunu alma monitör al filan yaptı FPS oyunu çok oynayamıyorum genellikle haftada 3-4 kere giriyorum ciddili şekilde değil. Sizce sonra mı almalıyım yoksa şimdi mi?

Selam bilgisayarım eski olduğu için yeni bir bilgisayar alacağım. Bugün veya yarın sipariş vereceğim. Ekran kartı olarak 3060, işlemci olarak AMD Ryzen 5 5600X olarak belirledik fakat monitörüm 60 Hz onu da 4-5 ay içinde değiştireceğim. Fakat birkaç arkadaşım yok bunu alma monitör al filan yaptı FPS oyunu çok oynayamıyorum genellikle haftada 3-4 kere giriyorum ciddili şekilde değil. Sizce sonra mı almalıyım yoksa şimdi mi?
Alınabilir ama bence zevkli olmaz, minimum 144Hz Tercih etmen daha sağlıklı olur.

Kanka 300 FPS alırken onu 60 FPS gormek istemezsiz değil mi? Ondand olayı en az 144 Hz monitor al paran varsa 250 Hz'ye kadar al daha da varssa 360 Hz al :D

Monitörün 60 HZ olması değil gecikme süresinin kaç olduğu önemli 1MS değilse monitör almalısınız. Full HD 144HZ ya da Full HD 165 HZ Asus ya da Samsung modelleri alınır.
ASUS
SAMSUNG

Kanka 300 FPS alırken onu 60 FPS gormek istemezsiz değil mi? Ondand olayı en az 144 Hz monitor al paran varsa 250 Hz'ye kadar al daha da varssa 360 Hz al :D

Bütçem yok hocam sıkıntı orada o yüzden 4-5 ay içinde değiştireceğim sence çok mu sıkıntı olur ömür boyu 60 Hz kullanmayacağım.

Yani arkadaşların sana bilgisayar alma, monitör al mı dedi?

Hayır örnek olarak alacağım ekran kartını alma bir düşüğünü al kalan parayla monitör al dedi fakat monitörü zaten alacağım sadece şimdi değil.
Hayır kesinlikle öyle bir şey yapmayın. Sisteminiz gayet iyi. Monitör denilen şey para biriktirip alınabilir ama sistem öyle bir şey değil. Kendinize güzel bir ekran aldığınız zaman şu an kullandığınızı da 2. ekran yaparsınız.

Hayır kesinlikle öyle bir şey yapmayın. Sisteminiz gayet iyi. Monitör denilen şey para biriktirip alınabilir ama sistem öyle bir şey değil. Kendinize güzel bir ekran aldığınız zaman şu an kullandığınızı da 2. ekran yaparsınız.

Bende öyle düşünüyorum fakat bazı arkadaşlar 300 FPS alacağına 60 FPS gibi hissedersin dedi bu kadar fark olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı