R5 5600X-RTX 3060 Ti sistem nasıldır?

Yani eh işte denebilir. PF 240 ya da Arctic 240 biraz daha iyi performans gösteriyor diye biliyorum.
Teşekkür ederim hocam
Kasa olarak Cooler Master TD500 önerebilirim bende. Görünüş olarak da çok şık ve hava akışı olarak da zirvede olan bir kasa.
Teşekkür ederim hocam

Kasa Önerisi:

Lian Li Lancool 215​

Corsair 4000D Airflow

Phanteks Eclipse P400A​

Cooler Master MasterBox MB511​

Fractal Design Meshify C​

Sıvı Soğutucu konusunda technopatta haklı olarak hep şu iki öneriyi yaparlar: Silverston pf ya da Arctic Freezer 240. İkisi de gerçekten iyidir. Artic olanda RGB yok sadece.

Ram konusu çok da önemli değil ama birazcık araştırırsanız aynı fiyata 3600 Mhz CL 16 bulabilirsinizdir. Fiyat/performans anlamında en iyisi budur.

Ekran kartı konusunda ise Zotac Kartın içindeki komponentlerde en düşük seviye en ucuz hangisi varsa onu kullanan bir markadır. Ben kendim için almazdım.

M27Q sizin önerdiğinizden bir tık daha iyi aramaya devam etmenize değer derim. Terimlere aşina değilseniz anlamayabilirsiniz ama karşılaştırma videosu şöyle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

G27QC'nin G27Q'dan elle tutulur farkı yok. M27Q'nun IPS panel olması daha avantajlı. Yenileme hızı ve piksel renk değişim hızı da daha iyi.

Gerisi gayet iyi parçalar.

Son düzenleme:
Kasa Önerisi:

Lian Li Lancool 215​

Corsair 4000D Airflow

Phanteks Eclipse P400A​

Cooler Master MasterBox MB511​

Fractal Design Meshify C​

Sıvı Soğutucu konusunda technopatta haklı olarak hep şu iki öneriyi yaparlar: Silverston pf ya da Arctic Freezer 240. İkisi de gerçekten iyidir. Artic olanda RGB yok sadece.

Ram konusu çok da önemli değil ama birazcık araştırırsanız aynı fiyata 3600 Mhz CL 16 bulabilirsinizdir. Fiyat/performans anlamında en iyisi budur.

Ekran kartı konusunda ise Zotac Kartın içindeki komponentlerde en düşük seviye en ucuz hangisi varsa onu kullanan bir markadır. Ben kendim için almazdım.

M27Q sizin önerdiğinizden bir tık daha iyi aramaya devam etmenize değer derim. Terimlere aşina değilseniz anlamayabilirsiniz ama karşılaştırma videosu şöyle:

G27QC'nin G27Q'dan elle tutulur farkı yok. M27Q'nun IPS panel olması daha avantajlı. Yenileme hızı ve piksel renk değişim hızı da daha iyi.

Gerisi gayet iyi parçalar.
Çok iyi açıklamışsınız hocam. Mutlaka söylediğiniz ürünleri değerlendireceğim. Yardım eden herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı