R5 5600X - RTX 3060 Ti sistem RDR 2'de 90 FPS veriyor

Ben aldığımda aralarında 1000 TL vardı. Aslında ben ilkten 5500 alacaktım ama biraz araştırdığımda 5500 beş para etmezmiş yani aslında oda F/P işlemci ama 5600X kadar performanslı değil en sonundada 5600X aldım geçtim ama memnunum herkese tavsiye ederim huzlı ve güçlü işlemci.

5600X ne fiyat farkını ne ısınma farkını hak etmeyen bir işlemci. 5600 ile aralarında fark dahi yok.

Öncelikle iyi günler. Sizlere bir sorum olacak. Daha geçenlerde sistem topladım ve RDR 2 yükledim ayarlar Ultra da ve benchmark testi yaptım ve bana az gibi geldi bir de siz bir bakın.

İşlemci: 5600X.
Anakart: ASUS TUF B550 Plus.
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 32 GB 3600 MHz.
Ekran kartı: ASUS TUF RTX 3060 Ti GDDR6X.
SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB.

Eki Görüntüle 1894687

Ben de
𝐒𝐚𝐩𝐩𝐡𝐢𝐫𝐞 𝐍𝐢𝐭𝐫𝐨+ 𝐑𝐱 𝟓𝟕𝟎𝟎𝐱𝐭 𝐁𝐄 𝟖𝐆𝐁 - 𝐢𝟑-𝟏𝟐𝟏𝟎𝟎𝐅 - 𝟐𝐱𝟖 𝐆𝐁 𝐑𝐚𝐦 𝐆-𝐒𝐊𝐈𝐋𝐋 - 𝟏 𝐓𝐁 𝐌. 𝟐 𝐒𝐬𝐝 - 𝟐𝟒𝟎 𝐆𝐁 𝐒𝐚𝐭𝐚 𝐒𝐬𝐝.
Sistem ile ortalama 90-100 arası alıyorum, normal yani senin değerler. En düşük 65 falan görmüşümdür.
Bu yazımdan sonra gittim merak ettim benchmark yaptım sonuçlar bu şekilde.
Texture Ultra da, Shadow high da, diğer ayarlar medium genel olarak, TAA açık.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de
𝐒𝐚𝐩𝐩𝐡𝐢𝐫𝐞 𝐍𝐢𝐭𝐫𝐨+ 𝐑𝐱 𝟓𝟕𝟎𝟎𝐱𝐭 𝐁𝐄 𝟖𝐆𝐁 - 𝐢𝟑-𝟏𝟐𝟏𝟎𝟎𝐅 - 𝟐𝐱𝟖 𝐆𝐁 𝐑𝐚𝐦 𝐆-𝐒𝐊𝐈𝐋𝐋 - 𝟏 𝐓𝐁 𝐌. 𝟐 𝐒𝐬𝐝 - 𝟐𝟒𝟎 𝐆𝐁 𝐒𝐚𝐭𝐚 𝐒𝐬𝐝.
Sistem ile ortalama 90-100 arası alıyorum, normal yani senin değerler. En düşük 65 falan görmüşümdür.
Bu yazımdan sonra gittim merak ettim benchmark yaptım sonuçlar bu şekilde.
Texture Ultra da, Shadow high da, diğer ayarlar medium genel olarak, TAA açık.
Hocam sizce msaa açmalımıyım, görüntü olarak çok fazla fark varmıdır, ama çok fps düşürüyormuş galiba.

Hocam sizce msaa açmalımıyım, görüntü olarak çok fazla fark varmıdır, ama çok fps düşürüyormuş galiba.
Bir ay önce şöyle bir video görmüştüm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hangi ayarın ne kadar fps'i etkilediğini ve optimize ayarları anlatıyordu. Henüz kendim deneyemedim. Denersem yazarım.

msaa açma çok gereksiz fps düşüşü yapıyor, ama görüntüyü cidden kusursuz keskinlikte yapıyor.

msaa açma çok gereksiz fps düşüşü yapıyor, ama görüntüyü cidden kusursuz keskinlikte yapıyor.
Anladım hocam sağolun ama bu msaa bildiğim kadarıyla eski bir teknoloji, yeni nesil kartlar da çok fps düşürüyor bendeki 3060 ti o kadar da güçsüz bir kart değil ama yapacak bişey yok, teşekkür ederim herkese iyi günler.

Anladım hocam sağ olun ama bu MSAA bildiğim kadarıyla eski bir teknoloji, yeni nesil kartlar da çok FPS düşürüyor bendeki 3060 Ti o kadar da güçsüz bir kart değil ama yapacak bir şey yok, teşekkür ederim herkese iyi günler.

Hocam CS:GO'da o ayar var 8X e aldığın zaman deli gibi FPS düşmüyor RDR 2'deki gibi, RDR çok büyük bir dünyaya sahip olduğu için daha doğrusu çok küçük detaylara sahip olduğu için her şeyin kenarını düzeltmek ile uğraşırken hem ekran kartı hem de işlemci yoruluyor. O ayarın CS:GO'da tek yaptığı şey silahların ve duvarların kenarını düzeltmek yani basit detayları düzeltmek.

Öncelikle iyi günler. Sizlere bir sorum olacak. Daha geçenlerde sistem topladım ve RDR 2 yükledim ayarlar Ultra da ve benchmark testi yaptım ve bana az gibi geldi bir de siz bir bakın.

İşlemci: 5600X.
Anakart: ASUS TUF B550 Plus.
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 32 GB 3600 MHz.
Ekran kartı: ASUS TUF RTX 3060 Ti GDDR6X.
SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB.

Eki Görüntüle 1894687
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izle

Yeni konular

Geri
Yukarı