R5 5600X - RTX 3060 Ti sistemde Valorant düşük FPS veriyor

Daha fazla  
Ryzen 5 5600X.
RTX 3060 Ti.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.

Sistemim bu şekilde arkadaşlar ama Valorant" ta hem en yüksek grafiklerde hem de düşük grafiklerde 180-200 FPS arası alıyorum, monitörüm 165 Hz ama FPS çok düşük geliyor bana?
Bunun dışındakı oyunlarda gayet iyi FPS değerleri alıyorum, herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.
Ayrıca işlemciye Auto overclock yaptım şu anda 4.20 GHz de çalışıyor.
Sizce sorun nedir?

Bunu nerede görebilirim ve düzeltebilirim?

NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarların yöneyilmesi > genel Ayarlar'a gelince maksimum kare hızını kapatırsanız düzelebilir.
Benim ekranım 144Hz olduğu için en fazla 134FPS'e çıkmasını istedim.

1676552648857.png

NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarların yöneyilmesi > genel Ayarlar'a gelince maksimum kare hızını kapatırsanız düzelebilir.

Eki Görüntüle 1670914
kapalı benim de ama sanırım sorun işlemci kullanımında %30 un üstüne çıkmıyo

Eki Görüntüle 1670914

Düzeltme: NVIDIA FPS sınırlamasını 200'e çektim, rtss ile FPS'i sınırlıyorum çünkü NVIDIA'nın sınırlayıcısını kullandığımda daha çok FPS düşüşü yaşıyorum gibi geliyor.

Hocam sorunu çözebildinmi bende de aynı normalde 450 alıyordum düştü düzelmedi.
yok hocam çözemedim

Düzeltme: NVIDIA FPS sınırlamasını 200'e çektim, rtss ile FPS'i sınırlıyorum çünkü NVIDIA'nın sınırlayıcısını kullandığımda daha çok FPS düşüşü yaşıyorum gibi geliyor.
yok ya yani hiç bir türlü düzeltemiyorum, God of War da ultra ayarlarda DLSS kalite modunda 90-100 arası fps alıyorum ama valoda bir türlü 200 üstü göremiyorum çok ilginç gerçekten

Yok hocam çözemedim.

Yok ya yani hiçbir türlü düzeltemiyorum, God of War da Ultra ayarlarda DLSS kalite modunda 90-100 arası FPS alıyorum ama Valorant'ta bir türlü 200 üstü göremiyorum çok ilginç gerçekten.

Güç seçeneklerinden nihai performansı seç sonra en yüksek işlemci durumunu 100 yap.

Geri
Yukarı