R5 5600X - RTX 3070 Ti Düşük GPU kullanan oyunlar kasıyor

EmreKaa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

2 hafta once bilgisayar topladim. Resident Evil Village, RDR2 gibi oyunlari cok rahat oynuyorum ve GPU kullanimi 90'larin ustunde yani performans normal. Fakat Cyberpunk 2077, Battlefield V ve Watch Dogs 2 gibi oyunlari oynarken GPU kullanimi surekli %70'lerde geziyor. Cyberpunk 2077'te ilginc olarak bazi yerlerde iyi performans veriyor bazi yerlerde kotu performans veriyor ve oyun kasiyor. Bu arada bu oyunlari oynarken CPU kullanimida %60'larda; yani darbogaz soz konusu degil ve 1080p monitör kullanıyorum simdilik, yakin zamanda 2K alacagim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt çekirdeklerde tıkanma söz konusu olabilir. Sıkıntı yaşadığınız oyunlar da fark ettiyseniz işlemciye fazlasıyla yük bindiren oyunlar. Şu an için render ölçeklendirmesini 1440p'ye veya ona yakın bir kaliteye çekip yolunuza devam edebileceğiniz gibi 3070/3070 Ti'ları 1080p'de doyurmak için minimum 11700F(K)/5800X gibi 8+ çekirdek işlemciler lazım, kısacası FPS beni bu oyunlarda yüksek kalitede de tatmin etmiyor derseniz yeni bir işlemci bakın derim..

Son düzenleme:
Alt çekirdeklerde tıkanma söz konusu olabilir. Sıkıntı yaşadığınız oyunlar da fark ettiyseniz işlemciye fazlasıyla yük bindiren oyunlar. Şu an için render ölçeklendirmesini 1440P'ye veya ona yakın bir kaliteye çekip yolunuza devam edebileceğiniz gibi 3070/3070 Ti'ları 1080P'de doyurmak için minimum 11700F(k)/5800X gibi 8+ çekirdek işlemciler lazım, kısacası FPS beni bu oyunlarda yüksek kalitede de tatmin etmiyor derseniz yeni bir işlemci bakın derim.

Islemciye yuk binmiyor sorun orada zaten. Yani CPU kullaniminin daha az oldugu yerlerde var. Büyük ihtimalle optimizasyon sorunu yasiyorum. Ryzen 5 5600X ile RTX 3080 bile 1080p'de sikinti yaratmiyor benchmark videolarinda ki RTX 3070 Ti ile sikinti yaratacagini hiç dusunmuyorum. Ama dediginiz gibi belki 1440p'de daha az sorun yasarim gibime geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı