R5 5600X - RTX 4070 Ti darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan vKai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 2B
Bu hafta sonuna kadar düşme ihtimali var bazı modellerin ama hiç belli olmaz tabii ki. Ben saçma rakam vermemek için bekliyorum.

Hafta sonu bir şey mi olacak yoksa tahmin mi ona göre bekleyeyim.

Bu haftasonuna kadar düşme ihtimali var bazı modellerin ama hiç belli olmaz tabiki. Ben saçma rakam vermemek için bekliyorum.
ve Şuanda OC lu versiyonu anlamsız bir şekilde daha ucuz satılıyor

Son düzenleme:
Konu güncellemesi: 4070 Ti darboğaz yapıyor BF2042 oynuyorum ve kalabalık maplarda %100 de dolaşıyor işlemci ama oyun örneği az 128 kişilik sunucuyla normal karşılıyorum 2 3 aya 5800x3D ile güncellemeyi düşünüyorum kartı alacak arkadaşlar 5600X de kullanılmayacak durumda değil ama tam performans için upgrade gerekiyor.

Konu güncellemesi: 4070 Ti darboğaz yapıyor BF2042 oynuyorum ve kalabalık maplarda %100 de dolaşıyor işlemci ama oyun örneği az 128 kişilik sunucuyla normal karşılıyorum 2 3 aya 5800x3D ile güncellemeyi düşünüyorum kartı alacak arkadaşlar 5600X de kullanılmayacak durumda değil ama tam performans için upgrade gerekiyor.

5700X ile darboğaz yapar mı hocam bilginiz var mı?

5700X ile darboğaz yapar mı hocam bilginiz var mı?

Araştırmalarıma göre alınabilecek işlemci 5800x3D olarak gözüküyor 5700X halihazırda kullanıyorsan yapar ama kullanılmayacak kadar değil ama işlemci yenileyeceksen 5800x3Dden aşağı almamaya çalış.

Araştırmalarıma göre alınabilecek işlemci 5800x3D olarak gözüküyor 5700X halihazırda kullanıyorsan yapar ama kullanılmayacak kadar değil ama işlemci yenileyeceksen 5800x3Dden aşağı almamaya çalış.
İşlemciyi değiştirmeyi şu aşamada düşünmüyorum. 4070ti bu akşam ilk defa kullanmaya başladım. Umarım pişman etmez.

2K'da mı kullanıyorsunuz? Ne kadarlık bir darboğaz söz konusu?

Her oyun için darboğaz söz konusu değil. 2K kullanacaksan işlemciye yüklenen oyunlarda hissedersin onun dışında sorun çıkartmıyor ama tam performansı tabii ki kullanamıyorsun upgrade şart. Örnek veriyorum BF2042 oynuyorum FPS testlere baktığımda 160 170 FPS alıyor 5800x3D kullanıyor adam, ben 130 135 ortalama ile oynuyorum işlemci etkeni var tabii ki ama darboğaz söz konusu ama dediğim gibi her oyun için geçerli değil Afterburner indirip işlemciyi takip edebilirsin.

Geri
Yukarı