R5 5600X RX 6600XT Sistem Kapanıyor

Tuncay AKSU

Decapat
Daha fazla  
RAM
8x2 3600 mhz vengeance pro
Ekran kartı
rx 6600 xt
Anakart
prime b550 plus
İşlemci
ryzen 5 5600x
RX 6600 XT ekran kartım var. Bugün Cooler Master'in termalmacunu işlemciye ve ekrantına sürmek üzere bilgisayarı açtım ve güzelce sürdüm. Ardından bilgisayarı topladım fişe taktım. Derecelerde çok iyi düzelme var fakat ekran kartı tam yükte iken 5 dakika sonrasında bilgisayar bir anda elektrik gider gibi kapatıp tekrar başlatıyor. Sebebi nedir acaba?
Güç kaynağım 750W+ Gigabyte.

RX 6600 XT ekran kartım var. Bugün Cooler Master'in termalmacunu işlemciye ve ekrantına sürmek üzere bilgisayarı açtım ve güzelce sürdüm. Ardından bilgisayarı topladım fişe taktım. Derecelerde çok iyi düzelme var fakat ekran kartı tam yükte iken 5 dakika sonrasında bilgisayar bir anda elektrik gider gibi kapatıp tekrar başlatıyor. Sebebi nedir acaba?
Benim de kartımda bu sorun vardı ekran kartı sorunlu dendi iade ettim.

Ekran kartı VRAM testi yap belki ekran kartındaki çipler fazla ısınıyordur veya garanti kapsamındaysa değiştir

Eğer ki tecrübeli değilseniz yapacağınız en kötü şey garantisi devam ediyorken içini açmaktır ancak yapacak bir şey yok bir çözüm bulacaksınız ekran kartının içindeki termal pedlere bakabilirsiniz mesela.

Geri
Yukarı