Çözüldü R5 5600X RX 6600XT Sistem Oyun Oynarken Donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rixev

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar oyun oynarken dondu. LoL oynuyordum oyunun sesi geliyor fakat alt+F4 yapsam dahi hiçbir şey algılamıyor. PC kapatıp yeniden açtım kasadan.

RX 6600XT.
Ryzen 5 5600X.
ASUS TUF Gaming B550MPLUs.
8x2 16 GB G.Skill 3600 MHz CL 18.

Çözüm
İşlemciye ya da ekran kartına undervolt yaptıysanız, ayarlar karasızlığa yol açabileceği için donma sorunları yaşanabilir. Yapmasanız da bazı oyunların optimizasyonu oturmadığı için yine donmalar yaşanabilir. Hiçbir şey olmasa bile arada sırada donabilir.
Donanımsal bir sorun değil bu. Çoğu kişide oluyor bende de oluyordu oyun ortasında bi anda donuyor hiçbir şey yapamıyorsun kasanın güç düğmesine basmaktan başka. Çözümü ise pencereli ekranda oynamak. Ben W10'a dönerek çözmüştüm bu sorunu ama.

İşlemciye ya da ekran kartına undervolt yaptıysanız, ayarlar karasızlığa yol açabileceği için donma sorunları yaşanabilir. Yapmasanız da bazı oyunların optimizasyonu oturmadığı için yine donmalar yaşanabilir. Hiçbir şey olmasa bile arada sırada donabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yok yapmadım bazen 1 ayda bir 5 ayda 1 falan donuyor dediğiniz gibiyse çok sevindim peki o duramda bilgisayarı kasadan kapatıyorum zararı olur mu? Acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı