R5 5600X RX 6750XT sistem düşük işlemci kullanımı

Yasin1967

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı
Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem topladım toplayalı 3 5 gün oldu fakat işlemci hangi oyun olursa olsun %9'un üzerine çıkmıyor 10 bile olmuyor. Sorunu bir türlü çözemedim.
Ekran kartım 6750XT.
Anakartım B550 Tomahawk.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    46 KB · Görüntüleme: 53
COD Warzone ancak apex legends - rocket league ve rainbow da bile aynı, aldığım fps'i ben şuan 1080p low ayarlarda alıyorum ki incelemelerde 2k da alıyorlar bu fps'i voltaj değerim düşük olabilir mi o yüzden yapıyor olabilir mi?

COD Warzone ancak apex legends - rocket league ve rainbow da bile aynı, aldığım fps'i ben şuan 1080p low ayarlarda alıyorum ki incelemelerde 2k da alıyorlar bu fps'i voltaj değerim düşük olabilir mi o yüzden yapıyor olabilir mi?

FPS'de bi sıkıntı var mı? MSI Afterburner kullanırken Black Ops Cold War'da GPU kullanımını &50 gösteriyordu ama FPS 150-180 aralığındaydı radeon software ile değerlere bakınca GPU kullanımını sabit 100 görmüştüm yani değerleri yanlış gösteriyo bence.

Prime95 testi yapın işlemcinizin voltaj değerlerinde problem olup olmadığı ortaya çıkar.
Sorun yok ise FurMark stress testi ile ekran kartınızı da test edin.
Her ikisinde de yarım saatte bir sorun oluşmaz ise oldukça sağlıklı bir bilgisayarınız var diyebilirim.

Not: (test esnasında oluşabilecek tüm arızaları kabul etmiş sayılırsınız.)

Msi Afterburner da sorun var, bug tarzı bir şey oluşmuş sanırım, işlemci kullanımı bende de hep 7-8 gözüküyor. Yeni güncelleme ile düzeltilecektir. Yük altında görev yöneticisi üzerinden bakarsan gerçek kullanım değerini görebilirsin. Afterburner üzerinden tüm çekirdek değerlerini açarsan orada da gerçek kullanım yüzdeleri sorunsuz gözüküyor, sadece genel toplam değerleri buga girmiş 🥹

FPS'de bi sıkıntı var mı? MSI Afterburner kullanırken Black Ops Cold War'da GPU kullanımını &50 gösteriyordu ama FPS 150-180 aralığındaydı radeon software ile değerlere bakınca GPU kullanımını sabit 100 görmüştüm yani değerleri yanlış gösteriyo bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada 6700xt ile benden çok fps alıyor oyun içi 1080p lowda 130 140 larda dolanıyor fps.

Prime95 testi yapın işlemcinizin voltaj değerlerinde problem olup olmadığı ortaya çıkar.
Sorun yok ise FurMark stress testi ile ekran kartınızı da test edin.
Her ikisinde de yarım saatte bir sorun oluşmaz ise oldukça sağlıklı bir bilgisayarınız var diyebilirim.

Not: (test esnasında oluşabilecek tüm arızaları kabul etmiş sayılırsınız.)
aida64 ve furmark testlerini yaptım ama yarım saat kadar değil 3 5 dk yaptım ısınma veya başka bi problem oluşmadı ama tekrardan denerim.

Msi Afterburner da sorun var, bug tarzı bir şey oluşmuş sanırım, işlemci kullanımı bende de hep 7-8 gözüküyor. Yeni güncelleme ile düzeltilecektir. Yük altında görev yöneticisi üzerinden bakarsan gerçek kullanım değerini görebilirsin. Afterburner üzerinden tüm çekirdek değerlerini açarsan orada da gerçek kullanım yüzdeleri sorunsuz gözüküyor, sadece genel toplam değerleri buga girmiş 🥹
anladım olabilir tüm çekirdek değerlerine bakmadım açıkcası. Afterburner açıkken zaten cod warzone a giremiyorum oyun içinde açabiliyorum açıkkan directx hatası veriyor internetten araştırdım afterburner ile açılan rival yapıyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı