R5 5600X sıcaklık değerleri yorumlama

MSI B550 Tomahawk kullanıyorum anakart olarak :(

Dediğim şekilde yapın eğer sistem açıldığında restart atarsa Curve Optimizer'ı 25 yapın yine atarsa 20 yapın. 5600 de böyle kullanıyorum 5600X de böyle 4.85GHz'e çıkıyor.

wewe.png

Screenshot_2.png

Boşta 85 Watt güç çeken Ryzen 5600X mi varmış? Arkadaşın attığı fotoğrafa bakarsanız Max 85W güç çekmiş. Boşta mümkün değil. Ya oyunda ya da işlemciye yük bindiren bir işlemde bu değerleri görebilirsiniz o işlemci ile.
Value değerine bakacaksınız. Ayrıca 85W neymiş, benim işlemcim full yükte 100W çekiyor neredeyse. Cinebench ile nispeten düşük çıkması normal, oyun içinde gözlemlemek lazım diye sayfalardır yazıyoruz.

Sıvı soğutma olarak ne önerirsiniz?

Hocam sıvı soğutma falan boş verin attığım mesajlara bakın. Alacaksanız da attığım linkteki ürünü alın. Çünkü Ryzen 5600X çok fazla güç çekmiyor. Kule tipi soğutucular rahatlıkla soğutabilir. OC yapsanız bile çok ısınmaz. Sıvı soğutmaya (sisteme ileride çok fazla güç çeken bir işlemci takmayacaksanız) gerek yok hiç.

Value değerine bakacaksınız. Ayrıca 85W neymiş, benim işlemcim full yükte 100W çekiyor neredeyse. Cinebench ile nispeten düşük çıkması normal, oyun içinde gözlemlemek lazım diye sayfalardır yazıyoruz.
Aynen öyle hocam ben Çekirdeklere negative vermiştim ayar sıfırlanmış oyunda bir baktım 100W güç çekiyor 71-72 dereceye geldi oradan anladım.

Aynen öyle hocam ben Çekirdeklere negative vermiştim ayar sıfırlanmış oyunda bir baktım 100W güç çekiyor 71-72 dereceye geldi oradan anladım.
Ki sizinki 5600 gördüğüm kadarıyla. Benchmark programları ile 85W gibi nispeten düşük güç tüketimi normal, ki orada bile 83 derece olmuş. Forumda bir çok örneği var stok soğutucuyla 90-95 dereceler.

Ki sizinki 5600 gördüğüm kadarıyla. Benchmark programları ile 85W gibi nispeten düşük güç tüketimi normal, ki orada bile 83 derece olmuş. Forumda bir çok örneği var stok soğutucuyla 90-95 dereceler.
Aynen öyle. Ekran kartlarıda aynı şekilde boş voltaj çekiyor stok halde 1.015 voltajla 2000mhz veriyor fakat ben 875mv ile 1920mhz ayarlıyorum sıcaklık düşüyor hem daha stabil oynuyorum 825mv 1777mhz de oluyor onda daha da düşüyor örnek 67-68 derece yerine 59-60 derece oynuyorum.

Boşta 85 watt güç çeken Ryzen 5600X mi varmış? Arkadaşın attığı fotoğrafa bakarsanız Max 85W güç çekmiş. Boşta mümkün değil. Ya oyunda ya da işlemciye yük bindiren bir işlemde bu değerleri görebilirsiniz o işlemci ile.

Arkadan Valorant açıktı bir yandan death match oyunuyordum bir yandan da değerleri ölçüyordum.

Geri
Yukarı