R5 5600X sistem durduk yere reset atıyor

Cemalf7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yönetim Bilişim Sistemleri
Bilgisayar durduk yere kendini reset atıyor bazen de no Signal yazısı geliyor ve çalışmaya devam ediyor. Bu olay sonrası ekran kartı sistemde gözükmüyor ve ekran kartı yazılımı da gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    393,6 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta 2. slot varsa onu da deneyin.

Denedim sorunsuz çalışıyor şu an.

Şöyle sorayım; mesela YouTube'da müzik dinlerken oluyor mu "no Signal" problemi? Eğer oluyor ise; müzik arka planda çalmaya devam ediyor mu?

Eğer iki sorunun da cevabı evet ise ekran kartının tüm driverlarını silip tekrar kurmayı deneyebilirsin.

AMD donanımı yapıyor ancak yazılımda hâlâ çuvallıyor. Benim de driver güncellemesi yüzünden Windows çökmüştü. 😂

Güncellemelerden dolayı olma ihtimalini yüksek buluyorum ben.

Yok hocam arka planda çalmıyor sistem tamamen gidiyordu. Driverı iki kere kökden silip tekrar yükeldim devam etmişti. Son Windows güncellemelerini sildim şu anlık sorun yok yarına kadar PC açık kalacak bakalım devam edecek mi?

İşlemciyi sormuştum.

İşlemcide OC yok.

Virüs taraması yaptım sistem dosyaları virüs olarak çıktı ben mi yanlış biliyorum silmem gerekir mi emin olamadım.
unknown_2022.10.08-02.59.png

Oyunda sistem gayet normal görünüyor.
Forza Horizon 5_2022.10.08-03.12_7.jpg

Son düzenleme:
Denedim sorunsuz çalışıyor şu an.

Yok hocam arka planda çalmıyor sistem tamamen gidiyordu. Driverı iki kere kökden silip tekrar yükeldim devam etmişti. Son Windows güncellemelerini sildim şu anlık sorun yok yarına kadar PC açık kalacak bakalım devam edecek mi?

İşlemcide OC yok.

Virüs taraması yaptım sistem dosyaları virüs olarak çıktı ben mi yanlış biliyorum silmem gerekir mi emin olamadım.
Eki Görüntüle 1538218

Oyunda sistem gayet normal görünüyor.
Eki Görüntüle 1538221
Kayıt defteri ile alakalı zararlılar, uzantılarına baktığımda pek bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum, silebilirsin.

Bilgisayar durduk yere kendini reset atıyor bazen de no Signal yazısı geliyor ve çalışmaya devam ediyor. Bu olay sonrası ekran kartı sistemde gözükmüyor ve ekran kartı yazılımı da gözükmüyor.

Ekran kartı sürücüsü kurulu değil ise gözükmüyor. Ben format attıktan sonra görev yöneticisine baktığımda orası boş oluyor. Ekran kartımın sürücülerini yüklendiğinde orası geliyor. Ekran kartı sürücüsü yoksa yeniden kurun. Var ise AMD cleaup utily ile kaldırın sonra sürücüyü sıfırdan kurulum yapın. Zaten sağ tık yaptığınızda AMD Radeon Software programının orada olmadığını görüyorum. Sürücünüz kurulu değil. Bir tavsiye bilgisayar sıfırdan format atarken sürücülerinizi önceden yüklü bir USB belleğe veya mevcut depolama alanınıza kaydedin. Sıfırdan kurulum yaparken mutlaka internetiniz kapalı olsun. Sürücülerinizi kurun ondan sonra Windows Update yapın. Yoksa Windows'un saçma sapan yüklemelerine maruz kalırsınız.
AMD şu anda 22.10.1 sürümünü en son opsiyonel sürüm olarak sunuyor.

Son düzenleme:
Dostum konudan bağımsız bir şey soracağım. Bende de 5600X var, görev yöneticisinde sanallaştırma açık. Bunun performansa bir faydası var mı?

Ekran kartı sürücüsü kurulu değil ise gözükmüyor. Ben format attıktan sonra görev yöneticisine baktığımda orası boş oluyor. Ekran kartımın sürücülerini yüklendiğinde orası geliyor. Ekran kartı sürücüsü yoksa yeniden kurun. Var ise AMD cleaup utily ile kaldırın sonra sürücüyü sıfırdan kurulum yapın. Zaten sağ tık yaptığınızda AMD Radeon Software programının orada olmadığını görüyorum. Sürücünüz kurulu değil. Bir tavsiye bilgisayar sıfırdan format atarken sürücülerinizi önceden yüklü bir USB belleğe veya mevcut depolama alanınıza kaydedin. Sıfırdan kurulum yaparken mutlaka internetiniz kapalı olsun. Sürücülerinizi kurun ondan sonra Windows Update yapın. Yoksa Windows'un saçma sapan yüklemelerine maruz kalırsınız.
AMD şu anda 22.10.1 sürümünü en son opsiyonel sürüm olarak sunuyor.

Format atmak istemiyorum şu an için sorun yok gibi.

Dostum konudan bağımsız bir şey soracağım. Bende de 5600X var, görev yöneticisinde sanallaştırma açık. Bunun performansa bir faydası var mı?

Sanallaştırma PC'de mobil oyunları daha performanslı oynaman için var.

Yeni konular

Geri
Yukarı