R5 5600X sistem parçaları uyumlu mu?

Max grafiklerde o işlemci en fazla %75 besleyebiliyor. Buda rtx 3070 performansı demek
Forumda bir arkadaş aynı işlemci ile RTX 3090 kullanıyor bu arada, herhangi bir problem yaşamış olsa ayrıca belirtirdi diye düşünüyorum. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun peki ?
Konu Linki

1669750536460.png

@Süleyman Yusuf Sen bu konuda ne düşünüyorsun hocam ? R5 5600X işlemci 2K çözünürlükte RTX 3080'i tam anlamıyla besleyemez mi ?

Saçmalamayın. 2K da darboğaz 5600X ile kesinlikle olmuyor. 12100F bile 2K da az çok besliyor.

Rahatlıklıkla götürür. Toplam bütçeniz nedir?
Ekran kartı bütçem 16K. RTX 3080 kovalıyorum

Forumda bir arkadaş aynı işlemci ile RTX 3090 kullanıyor bu arada, herhangi bir problem yaşamış olsa ayrıca belirtirdi diye düşünüyorum. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun peki ?
Konu Linki

Eki Görüntüle 1588516

@Süleyman Yusuf Sen bu konuda ne düşünüyorsun hocam ? R5 5600X işlemci 2K çözünürlükte RTX 3080'i tam anlamıyla besleyemez mi ?

Elbetde ben sadece oyun açıkken bu durumları değerlendirmiyorum. Arka planda hiç işlemciyi yormayacak bir işlem açık değilse besler. Ama bu ucu ucuna kurtarmaya giriyor.
Bunun yanında eğer bir kaç google sekmesi açarsan işlemciyi %10 bile kullansan sıkıntı çıkarmaya başlıyor. Yanlızca oda değil arka planda müzik video vs. Ben sistemin iğne ipliğinde dolaşarak kullanılmasını önermiyorum sadece.

@Voiljin RTX 3080 kullanırdım 2K'da besliyor zaten. Öbür kullanıcı neden 5700X veya 5800X önermiş anlamadım ama oyun performansları aynı olduğu için ekstradan iki çekirdeğe ihtiyaç duymuyorsan 5600X fazlasıyla yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu Linki

Eki Görüntüle 1588516

Besler. Darboğaz yaptığı yerde sen zaten çok yüksek performans alıyor olursun. Bir problem olmaz.

@Voiljin RTX 3080 kullanırdım 2K'da besliyor zaten. Öbür kullanıcı neden 5700X veya 5800X önermiş anlamadım ama oyun performansları aynı olduğu için ekstradan iki çekirdeğe ihtiyaç duymuyorsan 5600X fazlasıyla yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Besler. Darboğaz yaptığı yerde sen zaten çok yüksek performans alıyor olursun. Bir problem olmaz.
Ben RTX 3080'i beklemeye devam o zaman hahaha

4K kullanmayacaksanız işlemci ekran kartını besleyemeyebilir.
Sonradan ekleme yapıyorum. Mevcut işlemcini ister yükseltin ister yükseltmeyin 4K'da 10GB VRAM yetersiz gelmeye başlayıp 3080'in tüm performansını kullanamayabilirsiniz. Bu yüzden 12 GB'lık versiyonuna yönelmeniz daha iyi olacaktır. Lakin aldıysanız tüm donanımları işlemcinizi muhakkak yükseltmeniz gerekir. 4K kullanmayacaksanız direk satıp 5700X veya 5800X almanızı öneririm. Hatta bütçeniz el veriyorsa kasım bitmeden uygun fiyatlı bir 5800X 3D almanızı öneririm.

Merhaba yorumun için çok teşekkür ediyorum. Öncelikle ekran kartını 2.el aldığımı belirtmek isterim ve 2K veya 4K monitör düşünmüyorum şu anda. 165Hz 1920x1080 bir monitör aldım şu an onunlayım işlemciyi de aldığımı belirteyim fakat ileride yükseltme yapma fırsatım olacaktır teşekkür ediyorum hepinize.

Geri
Yukarı