R5 5600X sistem uyumu

Bütçe
En fazla 13 bin
Ryzen 5 5600X işlemcisi oyun performansı olarak 10700K ile 10900K arasında, çoklu çekirdek performansında ise 10700F bile önde.

15000 lira bütçeyle 5600X ve 3070'li bir sistem çok rahat çıkar ancak ekran kartı stoklarının gelmesi lazım. Attığım sisteme RTX 3070 Vision OC, Aorus Master, Palit GameRock gibi modelleri seçebilirsiniz, stoklar varken 6500 ile 7500 arasındaydı fiyatlar.

Ryzen 5 5600X işlemcisi oyun performansı olarak 10700K ile 10900K arasında, çoklu çekirdek performansında ise 10700F bile önde.

15000 lira bütçeyle 5600X ve 3070'li bir sistem çok rahat çıkar ancak ekran kartı stoklarının gelmesi lazım. Attığım sistem RTX 3070 Vision OC, Aorus Master, Palit GameRock gibi modelleri seçebilirsiniz, stoklar varken 6500 ile 7500 arasındaydı fiyatlar.

Çok sağolun anlamadığım tek kısım ekran kartıydı. İşlemci de kafam rahat çünkü çoklu işlemler çok fazla yapmam. Yapsam bile bu işlemci gayet iyi. Oyun da ise ryzen 5000 serisinin 10700F e göre daha iyi olduğu bir gerçek. Sağolun
Ryzen 5 5600X işlemcisi oyun performansı olarak 10700k ile 10900k arasında, çoklu çekirdek performansında ise 10700F bile önde.

15000 lira bütçeyle 5600X ve 3070'li bir sistem çok rahat çıkar ancak ekran kartı stoklarının gelmesi lazım. Attığım sisteme RTX 3070 vision OC, Aorus Master, Palit gamerock gibi modelleri seçebilirsiniz, stoklar varken 6500 ile 7500 arasındaydı fiyatlar.

Bir de RTX 3060 Ti Gaming X Trio bundan performans olarak alt değil mi?

Hayır değil, hatta soğutma olarak GameRock ve Aorus Master Gaming X Trio'dan çok daha iyi, bir üst model kartlarla aynı fiyatta olmasına rağmen kötü performans sunuyor Gaming X Trio kartlar, Suprim X kartlar da bu yüzden çıktı sanırım.

Hayır değil, hatta soğutma olarak gamerock ve Aorus Master Gaming X Trio'dan çok daha iyi, bir üst model kartlarla aynı fiyatta olmasına rağmen kötü performans sunuyor Gaming X Trio kartlar, suprim X kartlar da bu yüzden çıktı sanırım.

Çok sağ olun o zaman ekran kartı 3070. bütün sıkıntı buydu aslında çok sağ olun
Yok 100 FPS canım. Gidip internetten bakabilirsiniz 2-3 FPS fark var genel olarak da i7 önde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yani bu da var burada i9 10900K yı bile geçmiş az bir farkla. (Tabi büyük farkla i9 un geçtiği yerler de var. Ama çoğunlukla ryzen 5 5600x önde. tabi bahsettiğim i9 10900K)

Son düzenleme:
Çok sağ olun o zaman ekran kartı 3070. bütün sıkıntı buydu aslında çok sağ olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yani bu da var burada i9 10900K yı bile geçmiş az bir farkla. (tabii büyük farkla i9'un geçtiği yerler de var. Ama çoğunlukla Ryzen 5 5600X önde. Tabii bahsettiğim i9 10900K)

i7 10700K ile 10700F arasındaki fark çarpan kilidinin açık olması bunu biliyorsun değil mi? Attığın videoları da izlemeden atmışsın sanırım. Oyun konusunda aralarında 2-3 FPS var. Fanboyluk yapmaya gerek yok.

i7 10700K ile 10700F arasındaki fark çarpan kilidinin açık olması bunu biliyorsun değil mi? Attığın videoları da izlemeden atmışsın sanırım. Oyun konusunda aralarında 2-3 FPS var. Fanboyluk yapmaya gerek yok.

Sizle çok uğraşmak istemiyorum k serisi F serisine göre 3 ila 10 FPS arası daha yüksek. Ve eğer attığım videolara bakıp Ryzen'in daha iyi olduğunu kabullenmeseydiniz ilk yaptığınız i7 daha iyi yorumunu şu an ise Ryzen 2 FPS ile önde diye değiştirmezdiniz. Ancak biraz baksaydınız videolara
4 oyunda en az 10 en fazla 25 FPS önde Ryzen. İkinci videoda da aynı şekilde. Burada bunu kabullenmeyip fanboyluk yapan da sizsiniz uzatmaya gerek yok.

İlk yaptığınız i7 daha iyi yorumunu şu an ise Ryzen 2 FPS ile önde diye değiştirmezdiniz.

Bunu nerenden uydurdun.
Sizle çok uğraşmak istemiyorum k serisi F serisine göre 3 ila 10 FPS arası daha yüksek. Ve eğer attığım videolara bakıp Ryzen'in daha iyi olduğunu kabullenmeseydiniz ilk yaptığınız i7 daha iyi yorumunu şu an ise Ryzen 2 FPS ile önde diye değiştirmezdiniz. Ancak biraz baksaydınız videolara.
4 oyunda en az 10 en fazla 25 FPS önde Ryzen. İkinci videoda da aynı şekilde. Burada bunu kabullenmeyip fanboyluk yapan da sizsiniz uzatmaya gerek yok. N

Dostum sana yardım eden de kabahat ne halin varsa gör. Sana anlatmak istediğimi de anlamamışsın zaten.

i7 iyi olur oyun performansında genel olarak i7 daha iyi ve zaten i7 olan sistemi alınca ekran kartıda daha iyi olacağı için FPS çok daha fazla olur.

Bir yerden uydurduğum yok senin yazdığın
Bunu nerenden uydurdun.

Dostum sana yardım eden de kabahat ne halin varsa gör. Sana anlatmak istediğimi de anlamamışsın zaten.
Merak etme sağolsun @Ardaaa11 çözdü ihtiyacım kalmadı. İşlemci de emin olduğumu söylediğim halde devam ettirdin. Yine de sağol dedim. Neyse

Geri
Yukarı