R5 5600X sistemde AC Odyssey anlık FPS düşüşü

denizmk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar AC Odyssey oyununda şehir içine girince ekran kartı kullanımı düşüyor. İşlemci aynı kalıyor %30-40 civarı. Yani darboğaz söz konusu değil. Şehir dışı hiç sorun yok, en yüksek ayarlarda minimum 70-80 FPS. Yabancı kaynaklarda dxvt ile ilgili bir şeyler gördüm. Bilgisi olan var mı?

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 5600X.
RX 6600 XT.
16 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
O oyunun bazı şehir içi bölgelerinde optimizasyon problemi var, tabii oyun içi grafik ayarları & OSD'de çekilen kullanım değerlerini de paylaşırsanız ilgilenecek olan arkadaşlar açısından iyi olur, sistem normalde şartlarda eğer ki bellekler de 2x8 3000 MHz+ şeklinde ise dengeli ve uyumlu görünüyor.

Tam olarak kullanım nedir ? İşlemci kullanımının ekran kartından düşük olması iyi bir şey.
Şehir dışındayken ekran kartı kullanımı 95-99 arası işlemci de 35-50 civarları. Fakar şehire gelince ekran kartı kullanımı 60-70 lere düşüyor. İşlemci kullanımında değişim yok. Fps ise 50lere düşüyor.
Odyssey'in optimizasyonu kötü. Diğer oyunlarda böyle bir durum yoksa oyunun optimizasyonundan kaynaklıdır.
Diğer oyunlarda bir sıkıntı yaşamıyorum. Ac kaynaklıdır o zaman.
O oyunun bazı şehir içi bölgelerinde optimizasyon problemi var, tabii oyun içi grafik ayarları & OSD'de çekilen kullanım değerlerini de paylaşırsanız ilgilenecek olan arkadaşlar açısından iyi olur, sistem normalde şartlarda eğer ki bellekler de 2x8 3000 MHz+ şeklinde ise dengeli ve uyumlu görünüyor.
Evet ramlerim de dediğiniz gibi. Daha ağır oyunlarda bile sıkıntısız oynarken bu oyunda böyle olması can sıkıcı. Çok da severek oynuyordum oysaki.

Aynı sıkıntı Origins oyunundada var. Ubisoft oyunları böyle maalesef.

Arkadaşlar AC Odyssey oyununda şehir içine girince ekran kartı kullanımı düşüyor. İşlemci aynı kalıyor %30-40 civarı. Yani darboğaz söz konusu değil. Şehir dışı hiç sorun yok, en yüksek ayarlarda minimum 70-80 FPS. Yabancı kaynaklarda dxvt ile ilgili bir şeyler gördüm. Bilgisi olan var mı?

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 5600X.
RX 6600 XT.
16 RAM.
O oyun sorunlu. Bende de şehir içinde 60'a düşüyor, normalde 70 falan.

Her oyunda her sistem tam performans ile çalışacak diye bir kaide yok optimizasyonu iyi değil birçok oyunun bazı oyunlar 60 kare ile sınırlı kalıyor öyle optimize edilmiş istersen elinde 5900X olsun istersen 11900K bir şey değişmez aşamazsın bu durumu.

Yeni konular

Geri
Yukarı