R5 5600X sistemde OBS ve TikTok Studio tarzı programlarda kasma oluyor

b0rd0bereli25

Femtopat
Daha fazla  
sistem özelliklerimi yazayım öncelikle
İşlemcim : Ryzen5 5600x
Anakartım : Asus Tuf Gaming B550M-E
Ekran kartım : 2070S Gaming x Trio
Ram : 3600Mhz 16GB Toughram
2Adet 240 - 500 GB SSD / 1 Adet 240Gb m2 Ssd

Sorunum şu,
Gameloop üzerinden Pubg Mobile oynarken ufak takılmalar var, bunlar sorun değil ancak OBS , TiktokStudio gibi programlar açıp kayıt alırken yada yayın açarken oyunda acayip kasmalar oluyor. Eski sistemimde 3600x işlemcim vardı ve böyle bir sorun yoktu bu işlemcim daha iyi ancak bunda böyle bir sıkıntı yaşıyorum.
Ekran kartı Değerlerim ve Ram tarama sonuçlarım Görsellerde mevcut. Ram taramalarım Temiz herhangi bir hata yok, Disk sağlık durumlarım %100'dür.
İşlemci Macununu bile yeniledim belki yoktur diye ama yok yani. Sorunu bir türlü bulamadım. Yardımınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• rkc0888 (1).jpeg
    rkc0888 (1).jpeg
    65,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
İnternet durumun ne? Yayın sadece sistemle alakalı değil ki? Ayrıca yayını oyun oynadığın tek PC’den yapıyorsan kasması çok da şaşırtıcı değil.

BIOS’ta bir ayar yapmış mıydın geçmişte? Eğer aynı işletim sistemi üzerine sistemi güncellediyseniz BIOS ayarlarını ve sistemi sıfırlayıp o şekilde denediniz mi? Geçmişteki bir ayarla çakışma ihtimali vardır belki.

BIOS’ta bir ayar yapmış mıydın geçmişte? Eğer aynı işletim sistemi üzerine sistemi güncellediyseniz BIOS ayarlarını ve sistemi sıfırlayıp o şekilde denediniz mi? Geçmişteki bir ayarla çakışma ihtimali vardır belki.
Bios'da hiç bir ayar yapmadım sadece ram hızlarını ve sanallaştırmayı açtım o kadar. farklı bir ayar yapmadım. Format attım sıfırladım falan yok ama bios'u sıfırlamadım hiç

GÜNCEL ++

++++

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı