R5 5600X sistemde sesli sohbete girince kulaklıktan cızırtı sesi geliyor

Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (4x8GB) DDR4 3600MHz.
SSD veya HDD modeli
500GB SSD adini hatirlamiyorum
Ekran kartı
Palit GeForce rtx™ 3070 Ti gamingpro
Anakart
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Sunu fark ettim, Discord'a girince kulakligima surekli bir cizirti geliyor, belki DC'de sorun vardir dedim, CS girdim, sesli sohbet acikken cizirti sesi geliyor, sesli sohbeti kapatinca ses gidiyor, valoranttada hemen hemen boyle, baska bir şeyde denemedim ama muhtemelen sorun sesli sohbetlere katilinca kulakliktan cizirti gelmesi. Suruculerim guncel.
Abiler cizirtidan kastim patlama gibi sesler.

Bas-konuş kullandığın zamanlar sadece konuşurken bu cızırtı geliyorsa mikrofonunla ilgili bir sorun olmalı. Mikrofon bozuksa bu dip ses gelebiliyor. Ya da mikrofonun konumu da neden olabilr. Bazı mikrofonlar konuşurken ufak üflemeler nedeniyle ses patlaması yapabiliyor.

Bas-konuş kullandığın zamanlar sadece konuşurken bu cızırtı geliyorsa mikrofonunla ilgili bir sorun olmalı. Mikrofon bozuksa bu dip ses gelebiliyor. Ya da mikrofonun konumu da neden olabilr. Bazı mikrofonlar konuşurken ufak üflemeler nedeniyle ses patlaması yapabiliyor.
Abi cs de birisi konusunca oluyor, dc ise surekli
Eski kulakligimda aynı sorunu yaşıyordum. Modemimden kaynaklandığını fark ettim. Wifi sinyali cızırtı yapıyordu. Modemi bilgisayarımdan uzaklastirdigimda sorun çözülmüştü..
Deneyeyim ama kablo ile bagliyim pek sanmiyorum.
Eski kulakligimda aynı sorunu yaşıyordum. Modemimden kaynaklandığını fark ettim. Wifi sinyali cızırtı yapıyordu. Modemi bilgisayarımdan uzaklastirdigimda sorun çözülmüştü..
abi senin kulaklik kablosuzmuydu>

Son düzenleme:
Konuyu hortlatıyorum üzgünüm acaba sorunu çözmüş müydünüz yeni aldığım HS80 USB kulaklığımda da bu problemi yaşıyorum Discord, Microsoft Teams'ya da sesli sohbet edilen yerlerde dip ses ya da cızırtı oluyor fakat normal mikrofonu kullanmadığım alanlarda bu ses olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı