R5 5600X sistemden cızırtı sesi geliyor

Twidark

Decapat
Daha fazla  
RAM
GeIL Evo Spear AMD Edition 16 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000
Ekran kartı
RX 6600 XT
Anakart
ASUS TUF Gaming X570-Plus
İşlemci
R5 5600X
Öncelikle merhaba, bugün fark ettiğim üzere bilgisayarımdan cızırtı sesi geliyor. Bu ses bilgisayar yük altında olsa da olmasa da gelmeye devam ediyor, dolayısıyla coil whine değildir diye düşünüyorum. Ses kaydını da link olarak bırakmış olacağım, sizce bu ses neye ait olabilir? Coil whine gibi bir arıza mıdır?
Ses (dikkatli dinleyin):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle merhaba, bugün fark ettiğim üzere bilgisayarımdan cızırtı sesi geliyor. Bu ses bilgisayar yük altında olsa da olmasa da gelmeye devam ediyor, dolayısıyla coil whine değildir diye düşünüyorum. Ses kaydını da link olarak bırakmış olacağım, sizce bu ses neye ait olabilir? Coil whine gibi bir arıza mıdır?
Ses (dikkatli dinleyin):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun bende de oluyor ve sürten bir fan veya kablo olmamasına rağmen.

Fan sürtme sesi gibi daha çok.
Şimdi kontrol edeceğim, umarım öyledir.

Aynı sorun bende de oluyor ve sürten bir fan veya kablo olmamasına rağmen.
Oyunlarda takılma ya da performans düşüşü gibi sorunlar yaşadınız mı?

Fan sürtme sesi gibi daha çok.
Kontrol ettim, ses işlemci fanından geliyor. Fanı durdurduğumda ses kesildi, hafif tozlanmıştı onları temizledim ve kabloyu hafifçe yukarı doğru oynattım. Ses çok nadir gelmeye başladı ama yine de geliyor. Sizce hala kablodan mı yoksa farklı bir problemi mi var?

Sorunu neredeyse tamamen çözdüm, ses artık o kadar azaldı ki duyulmuyor. Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı