R5 5600X sisteme anakart önerisi

Biliyorum olduğunu hocam, sadece bir tane olmasını kast etmiştim.

Ha pardon, olmaması diye okumuşum benim hatam. 😅

Çoklayıcı alınarak da çözülebilir belki.

Şöyle yani.

Gaming Plus'a çok yakın olup da 500 TL daha uygun fiyatlı bir B550-A Pro varken pek de Gaming Plus almazdım doğrusu, illa harcayacaksam TUF B550 Plus alırdım yani. En azından Thunderbolt kart desteğim olurdu.

Karar senin, Gaming Plus kötü anakart değil bu arada almak istiyorsan alabilirsin.

Ha pardon, olmaması diye okumuşum benim hatam. 😅

Çoklayıcı alınarak da çözülebilir belki.

Şöyle yani.

Gaming Plus'a çok yakın olup da 500 TL daha uygun fiyatlı bir B550-A Pro varken pek de Gaming Plus almazdım doğrusu, illa harcayacaksam TUF B550 Plus alırdım yani. En azından Thunderbolt kart desteğim olurdu.

Karar senin, Gaming Plus kötü anakart değil bu arada almak istiyorsan alabilirsin.
Anladım, kafamı karıştıran nokta çoğu insanların bu iki anakart arasından MSI'ın daha iyi olduğunu söylemeleri oldu. Bu forumda açılan başlıklarda da MSI tercih edilmiş. Bu yüzden Gaming Plus'a yöneldim.

TUF B550-Plus'ta Thunderbolt kart desteği var en önemli fark O, 300 TL için thundertbolt kart desteği kazanmak istersen verebilirsin. Ama kullanır mısın bilmem.

MSI B550M Pro alsam kasama uyumsuzluk gibi bir şey olur mu yoksa problem çıkartır mı​

@OğuzhanOzel

B550M Pro mu Pro VDH mi? Gerçi ikisi de mATX anakartlar oldukları için uyumsuzluk çıkarmazlar. Eğer kasan mini-ITX boyutlarında değilse destekleyecektir.

Geri
Yukarı