R5 5600X sisteme BenQ Zowie XL2546K vs ASUS VG259QM

PluckyX

Centipat
Daha fazla  
İşlemci: R5 5600X
RAM: Corsair Vengeance 3200 8x8 16 GB
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB
PSU: High Power 750 Watt 80+ Gold
SSD: Samsung 980 Pro

Sadece FPS oyunları oynuyorum, ağırlıklı olarak CS:GO'da vakit geçiriyorum. Ekran kartını 2 ay sonra değiştirip 3060 Ti almayı planlıyorum. Şu anlık sistemim bu şekilde. Monitör olarak kararsız kaldım ve tavsiyelerinizi, yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
TUF serisi sorunlu ve Input Lag olarak berbat model. İkisi arasından XL2546K fakat Dell AW2521HFL daha iyi olur.

TUF serisi sorunlu ve Input Lag olarak berbat model. İkisi arasından XL2546K fakat Dell AW2521HFL daha iyi olur.
Araştırmalara ve rtings sonuçlarına göre asus öneriliyor
Aradaki fiyat farkını baz alaraktan ASUS alman daha mantıklı bence.
Gecikme input lagtan korkuyorum hocam yoksa gözüm asusta ama bir çok pro xl2546k tercih ediyor anlam veremiyorum

Gecikme input lagtan korkuyorum hocam yoksa gözüm asusta ama bir çok pro xl2546k tercih ediyor anlam veremiyorum
RTINGS'teki 60Hz değeri 35ms gibi devasa bir sayı ve Technopat'ın testlerinde "60Hz'e bakılması gerekiyor" deniliyor. Technopat'a güvenmek daha doğru gibi, LCD paneller yukarıdan aşağı doğru yenilendiğinden ortadaki değer referans değer.

PluckyX Merhaba,

Öncelikle XL2546K modelimiz ile ilgilendiğin için çok teşekkür ederiz.

XL ve XL-K serisi ürünlerimiz sadece rekabetçi oyuncular ve espor profesyonelleri için tasarlanmıştır. Panel seçimi, panel güncellemeleri ve üzerinde bulunan DyAc+, Paylaşılabilir XL Ayarları, Color Vibrance, Black eQualizer, SHIELD ve S-Switch gibi özellikler tamamen Valorant, CS:GO, PUBG, COD ve benzeri FPS oyunlarında rekabetçi seviyede ya da profesyonel seviyede oynayan oyuncuların ihtiyaçlarını gidermek içindir.

Panel seçiminde en hızlı tepki veren ve bunu sadece stabil olmadan anlık yaparak değil, uzun süreli kullanımlarda averaj olarak da yüksek performans verebilecek şekilde tercih ve güncellemelerimizi yapmaktayız. Bu panellerin üzerine de oynadığınız FPS oyunlarında sizi bir adım öne çıkarması için geliştirdiğimiz teknolojilerimizi entegre etmekteyiz.

Örneğin DyAc+ teknolojisi ile spraying ve flick gibi sadece fps oyunlarında bulunan ve ekran üzerinde gerçekleşen çok hızlı hareketlerde oluşan bulanıklıkları en aza indirmektedir. Bu noktada Dash atan bir Jett'i çok daha net görürsünüz ya da 90 derece açıyla yaptığınız bir flick shot esnasında ekranda bulunan objelerin bulanıklığı azalmaz.

Yine paylaşılabilir XL ayarları özelliğimiz rekabetçi oyuncuların ve esporcuların katıldığı turnuvalarda, evdeki monitör ayarlarını tek bir tuşla turnuva alanına taşımasına olanak sağlamaktadır. 10 dakika maç aralarında kuruluma harcayacakları 5 dakikayı minimuma indirerek, bu artan zamanı ısınmaya ayırabilmeleri hem bizim hem de oyuncular için çok önemlidir. Evde ya da bootcamp'de alıştıkları konforu her monitörümüzde yaşamaları esporcular arasında tercih edilmemiz konusunda önemli bir etkendir.

Yine Color Vibrance ve Black eQualizer ile harita içerisindeki hareketli karakterleri harita arkaplanından çok daha rahat ayırt edebilir ve çok daha kolay hedef alabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi isterseniz [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz ya da web sitemizde bulunan ürün sayfalarındaki detaylı açıklamalardan faydalanabilirsiniz;

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Geri
Yukarı