R5 5600X sisteme ekran kartı önerisi

Arkadaşlar, merhaba. Yaklaşık bir yıl önce bir sistem topladım ekran kartı hariç. Ekran kartı olarak daha önceden elimde olan GTX 1050 Ti'ı kullanıyorum. Ama artık bir ekran kartı almamın zamanı geldi diye düşünüyorum. Alacağım ekran kartı konusunda biraz kararsızım, yardımlarınızı rica ediyorum. Elimdeki sistem parçalarını ekledim. Ek olarak işlemci soğutucu olarak Arctic 240mm sıvı soğutma kullanıyorum. Kasa olarak Cooler Master TD500 kullanıyorum. Oynamak istediğim oyunlar Dying Light 2, CoD serisi, Forest 2 vs.

Kart olarak RTX3060 Ti / 3070 / 3070 Ti düşünüyorum. RTX 3070 Ti destekler mi? Sıkınıtısız çalıştırır mı? 3fanlı kartlar kasama sığar mı?

• Kingston HyperX Fury 3200MHz.
  • Crucial 1TB 3400/3000 okuma yazma.
  • ASUS Cerberus 1050 Ti.
  • ASRock B450M Pro4 r2.0
  • Ryzen 5 5600X.

Kusura bakmayın arkadaşlar bütçeden sıkıntım yok o yüzden belirtmedim öğrenmek istediğim uyum sağlar mı kasaya sığar mı darboğaz vs yapar mı 3080 de düşünmüştüm ama işlemci ile anakart biraz geride kalıyor.

Bütçe?

RX 6800'de bakılabilir. 3060, 3070 serilerini sıfır önermiyorum.

6800X olarak MSI'ın Gaming Z Trio önerir misin peki.

Bütçe vahiy yoluyla mi gelecek?

20 bin bütçem var daha da çıkabilirim. Ama anakart değişimi yapmak istemiyorum. Bu anakart ile en iyi verimi hangi kart ile alabilirim.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın arkadaşlar bütçeden sıkıntım yok o yüzden belirtmedim öğrenmek istediğim uyum sağlar mı kasaya sığar mı darboğaz vs yapar mı 3080 de düşünmüştüm ama işlemci ile anakart biraz geride kalıyor.

6800X olarak MSI'ın Gaming Z Trio önerir misin peki.

20 bin bütçem var daha da çıkabilirim. Ama anakart değişimi yapmak istemiyorum. Bu anakart ile en iyi verimi hangi kart ile alabilirim.

Elimdeki işlemci ve anakart ile problem yaşar mıyım?

Geri
Yukarı