R5 5600X sisteme hangi 3060 Ti alınmalı?

Sefplase

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. R5 5600X işlemciye sahibim ve RTX 2060 ekran kartım var. 9500 TL'ye Gigabyte Windforce RTX3060 Ti OC modelini görünce almak istedim ancak soğutmasından emin olamadım. 11.000'i geçmeyecek şekilde garanti hizmeti de güzel olan bir 3060 Ti öneriniz var mı? Ya da 12500'e Gigabyte RTX3070 eagle OC alınır mı? Alırsam R5 5600X ile darboğaz yer miyim? Teşekkürler şimdiden.

NVIDIA tercihim şu an için. DLSS teknolojisi daha öne çıkarıyor. Her oyunda olmasa da bazı oyunlarda düşük seviyede Ray Tracing de kullanmak istiyorum.

Düşük seviyede ise 6800 ya da 6700XT ile de çok rahat açarsınız, DLSS 3'te gelmeyecek zaten FSR 2 hemen kuyruğunda DLSS 2'nin.

Soruya gelirsek Gigabyte'ın da, Zotac'ın da, Galax'ın da (benzer fiyatlardalar ondan bu örnekleri verdim) soğutma konusunda sana sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum. Her ne kadar kişisel olarak Gigabyte'ı pek sevmesem de bence bu modellerden hangisi daha ucuzsa onu tercih et.

Diğer konuya gelirsek ben kendim bizzat RTX 3060 Ti kullanıyorum ve bu kartı sana önermem, onun yerine RX 6700 XT alman çok daha mantıklı olacak, çünkü 3060 Ti'ın VRAM'i yetersiz kalmaya başladı bile. Sana 1 sene bile dayanmayacak bir kart için bu kadar para verme, DLSS'i de gözünde fazla büyütüyorsun çünkü FSR 2.0'ın ondan geri kalır yanı pek yok.

Teşekkürler. Peki önereceğiniz bir kart var mı AMD ve Nvidia tarafında?

Hocam Nvidia için bu model alınır mı sizce: https://www.hepsiburada.com/gigabyt...t-rgb-led-nvidia-ekran-karti-pm-HBC000034DSIP

Geri
Yukarı