R5 5600X sisteme RAM önerisi

Bütçe
4200

Icewalk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

• Ryzen 5 5600X işlemci.
  • RTX 3070 Ti ekran kartı.
  • G.Skill 16 GB (2x8GB Ripjaws V siyan 3200 MHz CL16 RAM.
  • ASUS TUF B450-PRO Gaming AMD B450 socket AM4 4400(O.C)MHz anakart.

Sistemim bu şekilde bu sisteme yeni RAM almak istiyorum özellikle 32 GB çıkarmak istiyorum. Çıkarma amacım oyun oynamaktan ziyade sanal makine de projeler için sanal makine ye ayırmak istiyorum. Normal de 4x8 düşünüyorum ama 2x16 mı daha yararlı olur bilemedim. Yüksek performans ve fiyat performans ürünlerine açığım.

Sizlerin önerdiğiniz RAM varsa veya daha verimli olabilecek RAM önerirseniz çok sevinirim.

CL16 3600MHz RAM mi daha iyi yoksa CL18 3600MHz RAM mi?

Almayı düşündüklerim bunlar.

Merhaba.

• Ryzen 5 5600X işlemci.
  • RTX 3070 Ti ekran kartı.
  • G.Skill 16 GB (2x8GB Ripjaws V siyan 3200 MHz CL16 RAM.
  • ASUS TUF B450-PRO Gaming AMD B450 socket AM4 4400(O.C)MHz anakart.

Sistemim bu şekilde bu sisteme yeni RAM almak istiyorum özellikle 32 GB çıkarmak istiyorum. Çıkarma amacım oyun oynamaktan ziyade sanal makine de projeler için sanal makine ye ayırmak istiyorum. Normal de 4x8 düşünüyorum ama 2x16 mı daha yararlı olur bilemedim. Yüksek performans ve fiyat performans ürünlerine açığım.

Sizlerin önerdiğiniz RAM varsa veya daha verimli olabilecek RAM önerirseniz çok sevinirim.

CL16 3600MHz RAM mi daha iyi yoksa CL18 3600MHz RAM mi?

Almayı düşündüklerim bunlar.
Almayı düşündükleriniz gayet güzel alabilirsiniz.

Dual ve Quad channel arasında çok uçuk farklar yok. Ancak Quad daha güvenli, allah göstermesin ramlerden birisi bozulursa single channel a düşmek zorunda kalmazsınız. Dual ve Quad arasındaki farklar için ytube da inceleme videoları mevcut izleyip fikir edinebilirsiniz performans için.

Bunlar çok pahalı.

Önerim bunu almanız olacaktır.

Dual ve Quad channel arasında çok uçuk farklar yok. Ancak Quad daha güvenli, allah göstermesin ramlerden birisi bozulursa single channel a düşmek zorunda kalmazsınız. Dual ve Quad arasındaki farklar için ytube da inceleme videoları mevcut izleyip fikir edinebilirsiniz performans için.
Ryzen 5000 serisi Quad Channel desteklemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı