R5 5600X sisteme Wi-Fi özelliği olan MSI anakart önerisi

espri_yok

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Cooler Master Master Case H500 ARGB 750W 80+ karar verdim.

Ryzen 5 5600X karar verdim.

MSI RTX 3060 12 GB mevcut.

Corsair Vengeance LED 16 GB 2x8 GB DDR4 3200 mevcut.

Bu sisteme anakart almak istiyorum MSI Wi-Fi'li olsun istiyorum X570 mi B560 mı hangi model / seri almalıyım 3000 TL'ye kadar.

B550M Pro VDH Wi-Fi yeterli gelir. Fazla masrafa bence gerek yok. Veya Gaming Edge Wi-Fi olabilir üst seviyede.

Sorun olmaz.
Zaten 5600X'te grafik birimi yok.
DP olsa da hiçbir işine yaramazdı yani.

Abi neler var ya bu iyi bir şey mi kötü mü? Grafik birimi olmaması? Display Port hep önemli diye duyuyordum yarın bir gün 2k monitör alırken karşıma çıkmasın sonra ?
Bilmemek ne zor karar vermekte zorluk çekiyorum 2 haftadır araştırmaktayım.

İnceledim DisplayPort olmayışı sorun olur mu veya DP'li bir model önerir misiniz?

5600X'te grafik birimi yok ki, DisplayPort olsa bile görüntü alamazsın işlemciden. Ekran kartına takacaksın DP kablosunu.

Abi neler var ya bu iyi bir şey mi kötü mü? Grafik birimi olmaması? Display Port hep önemli diye duyuyordum yarın bir gün 2k monitör alırken karşıma çıkmasın sonra ?
Bilmemek ne zor karar vermekte zorluk çekiyorum 2 haftadır araştırmaktayım.
5600X iyi işlemci.
Ama içinde görüntü birimi yok, yani ekran kartı yok diyebilirim sana.
O anakart üzerindeki DP/HDMI vs. amacı işlemci içindeki görüntü biriminden görüntü almak. Olur da ekran kartın bozuldu veya hiç ekran kartın yok, basit oyunları oynayabilmen veya video izleyebilmen amacıyla yapılıyor.
Senin işlemcinde görüntü birimi olmadığı için hiç önemli değil. Önemli olan ekran kartı ve monitöründeki girişler.

Geri
Yukarı