R5 5600X sisteme yükseltme önerisi

7alperen8

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımı yeniliyorum parça parça yenilemek istiyorum. Alabileceğim en yüksek FPS almak istiyorum. Amacım oyun. Hazır sistemim ve alacaklarımı aşağıda vereceğim neyi değiştirmem ve neyi almam gerekiyor? Yardımcı olur musunuz?

Hazır sistemim;
AMD Ryzen 5 5600X.
Sapphire Nitro+ Radeon RX 6600 XT 8 GB 128bit GDDR6 RX 6600 XT ekran kartı (11309-01-20G)
MSI B450-A Pro Max AM4 DDR4 4133 (OC)MHz mATX anakart.
(2x) Adata XPG Gammix D30 SR30 8 GB DDR4 3000 MHz C16.
Samsung SATA 870 EVO 500GB SSD.
Gamepower warcry 6RGB fan (650W PSU) kasa.

Alacaklarım;
ID-Cooling zoomflow 360X ARGB PWM 360mm sıvı soğutucu.
G.Skill Trident Z RGB 16 GB (2x8) 4000 MHz DDR4 CL18 F4-4000C18D-16gtzrb RAM.

Sıvı soğutma alınabilir, o model de iyiydi yanlış hatırlamıyorsam. Kasanız biraz sıkıntı. Malzeme kalitesi kötü olsa da hava akışı kötü değil. Ama böyle parçaların olduğu sisteme o PSU emanet edilmez. Sıvı soğutucunun yanında PSU ve bütçe kalırsa B550 anakart alabilirsiniz. Net bütçe söylerseniz öneri yapabilirim. Ek olarak bence RAM'i değiştirmeye gerek yok. Oyun demişsiniz zaten, oyun için gayet yeterli bir RAM. MHz artması oyun performansını çok etkilemez.

Sıvı soğutma alınabilir, o model de iyiydi yanlış hatırlamıyorsam. Kasanız biraz sıkıntı. Malzeme kalitesi kötü olsa da hava akışı kötü değil. Ama böyle parçaların olduğu sisteme o PSU emanet edilmez. Sıvı soğutucunun yanında PSU ve bütçe kalırsa B550 anakart alabilirsiniz. Net bütçe söylerseniz öneri yapabilirim. Ek olarak bence RAM'i değiştirmeye gerek yok. Oyun demişsiniz zaten, oyun için gayet yeterli bir RAM. MHz artması oyun performansını çok etkilemez.

PSU 2K.
Anakart 2K.
Bütçem.

Yeni konular

Geri
Yukarı