R5 5600X stok soğutma vs Scythe fuma 2

SAM1903

Decapat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
MUHASEBE
Merhaba arkadaşlar. İşlemcimde stok fanı yeterli bulmuyordum yaptığım testlerin görselini ekledim. Stok fanla arasında büyük farklar oldu bu kadar beklemiyordum gerçekten çok güzel bir ürün almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ediyorum kesinlikle uzun kullanımda da deneyimlerimi de yazacağım. Stok fanda işlemci maksimum 4,49 GHz çıkıyordu. Fuma 2'yle beraber 4,62 GHz'e kadar çıktı. Stok soğutucuda neden çıkamadı anlamadım. Aklımda büyük bir soru işareti kaldı çok anlamam fikirlerinizi dinlemek isterim.

stabilitytest.png

stabilitytest FUMA 2.png

Aynı soğutucudan bende sipariş ettim sabırsızlıkla bekliyorum. Oldukça sessiz ve çoğu 240mm sıvı soğutuculardan iyi olduğu söyleniyor bakalım öylemi.

Eğer yanlış anlamadıysam sorunun cevabı çok basit. Fuma daha iyi soğuttuğu için daha yüksek frekansa çıkabildi.

Eğer yanlış anlamadıysam sorunun cevabı çok basit. Fuma daha iyi soğuttuğu için daha yüksek frekansa çıkabildi.

Onu biliyorum ama AMD stok soğutucuyla niye o GHz çıkamıyor ona anlam veremiyorum. Sonuçta içinden çıkan yeterli olduğu düşünülen bir soğutucu. Saçma buluyorum yani anlam veremiyorum.

Aynı soğutucudan bende sipariş ettim sabırsızlıkla bekliyorum. Oldukça sessiz ve çoğu 240mm sıvı soğutuculardan iyi olduğu söyleniyor bakalım öyle mi?

Nereden sipariş ettin ne kadara yakın zamanda almış olarak sormak istedim. Bence çok güzel tercih sıvı soğutma yerine harika bir soğutucu.

Onu biliyorum ama AMD stok soğutucuyla niye o GHz çıkamıyor ona anlam veremiyorum. Sonuçta içinden çıkan yeterli olduğu düşünülen bir soğutucu. Saçma buluyorum yani anlam veremiyorum.

Nereden sipariş ettin ne kadara yakın zamanda almış olarak sormak istedim. Bence çok güzel tercih sıvı soğutma yerine harika bir soğutucu.
Birisi aracılığıyla baya uyguna aldım. Fiyat söylemek doğru olur mu bilemiyorum. :D

Nasıl birisi tanıdık bir parçacı falan mı? :D sorun olmaz bence üzülmem bile öyle bir şansım olmadığı için :D
Ben biraz bilgisayar parçalarıyla uğraşıyorum farklı modeller alıp satıyorum ve deniyorum. Tanıdık fazla olduğundan bir şekilde buluyorum. Wraith Prism vardı onu satacağım. Bazen elime intel işlemciler geçince Wraith Prism uyumlu olmuyor ondan. Normal tüketicinin bulabileceği fiyatlarda değil. O yüzden fiyat söylemem doğru olmaz. :)

1621461774072.png

Kaynak: https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-5600x
Kabaca çeviri: Maksimum hız anakart, BIOS, soğutucu, termal macun gibi şeylere bağlıdır.
Aslında stok soğutucu ile Max Boost clock değerine ulaşacak diye bir şey yok. Yani sistemde bulunan anakart, termal macun, soğutucu gibi değerler ile ulaşabilirsin.

Eki Görüntüle 1031767

Kaynak: https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-5600x
Kabaca çeviri: Maksimum hız anakart, BIOS, soğutucu, termal macun gibi şeylere bağlıdır.
Aslında stok soğutucu ile Max Boost clock değerine ulaşacak diye bir şey yok. Yani sistemde bulunan anakart, termal macun, soğutucu gibi değerler ile ulaşabilirsin.

Teşekkür ederim aklımda soru işareti kalmadı artık.

Ben biraz bilgisayar parçalarıyla uğraşıyorum farklı modeller alıp satıyorum ve deniyorum. Tanıdık fazla olduğundan bir şekilde buluyorum. Wraith Prism vardı onu satacağım. Bazen elime Intel işlemciler geçince Wraith Prism uyumlu olmuyor ondan. Normal tüketicinin bulabileceği fiyatlarda değil. O yüzden fiyat söylemem doğru olmaz. :)

Bende senin yaptığın gibi bir iş yapmak istiyorum ek iş olarak. Deneyimlerini paylaşırsan sevinirim tabii paylaşmayı istersen. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı